nabor

Dnešním bojovníkem byl vyhlášen Sergio Samitier, za smolaře jsme pak vybrali Naira Quintanu, který měl špatný den a ztratil další čas v celkové klasifikaci.

Bojovník etapy: Sergio Samitier

Sergio Samitier se připojil k dennímu úniku hned na začátku etapy. Necelých padesát kilometrů před cílem pak vyrazil osamoceně ve snaze překvapit ostatní. Postupně si vypracoval náskok a přidali se k němu Ben O’Connor a Daniel Navarro. Samitier měl však více sil a znovu se na čele osamostatnil. Krátce před cílovým stoupáním ho doplnil Vasil Kiryienka. Nakonec jim ale došly síly a dojeli v poli poražených.

Smolař etapy: Nairo Quintana

Nairo Quintana předvádí na Vueltě velice nevyrovnané výkony. Jeden den patří k nejlepším, druhý den pak dojíždí daleko za vítězem. Dnešní den opět nepatřil k těm nejlepším. Quintana byl ve zdánlivě dobré pozici po nástupu Alejandra Valverdeho, který se vzdálil s Primožem Rogličem. Nemusel tak pracovat a mohl se soustředit na Tadeje Pogačara s Miguelem Ángelem Lópezem. Jenže když tito dva závodníci zrychlili, Quintana s nimi nebyl schopen držet krok. Dojel se ztrátou a boj o pódium se pro něj znovu komplikuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.