Bojovníci vs. smolaři 15. etapy: Sergio Samitier vs. Nairo Quintana

nabor

Dnešním bojovníkem byl vyhlášen Sergio Samitier, za smolaře jsme pak vybrali Naira Quintanu, který měl špatný den a ztratil další čas v celkové klasifikaci.

Bojovník etapy: Sergio Samitier

Sergio Samitier se připojil k dennímu úniku hned na začátku etapy. Necelých padesát kilometrů před cílem pak vyrazil osamoceně ve snaze překvapit ostatní. Postupně si vypracoval náskok a přidali se k němu Ben O’Connor a Daniel Navarro. Samitier měl však více sil a znovu se na čele osamostatnil. Krátce před cílovým stoupáním ho doplnil Vasil Kiryienka. Nakonec jim ale došly síly a dojeli v poli poražených.

Smolař etapy: Nairo Quintana

Nairo Quintana předvádí na Vueltě velice nevyrovnané výkony. Jeden den patří k nejlepším, druhý den pak dojíždí daleko za vítězem. Dnešní den opět nepatřil k těm nejlepším. Quintana byl ve zdánlivě dobré pozici po nástupu Alejandra Valverdeho, který se vzdálil s Primožem Rogličem. Nemusel tak pracovat a mohl se soustředit na Tadeje Pogačara s Miguelem Ángelem Lópezem. Jenže když tito dva závodníci zrychlili, Quintana s nimi nebyl schopen držet krok. Dojel se ztrátou a boj o pódium se pro něj znovu komplikuje.