Královskou etapu kolem Romandie opanoval Froome, Quintana uhlídal žlutý trikot


Christopher Froome znovu potvrdil své kvality v nejtěžších kopcích. Etapu plnou stoupání totiž ovládl s náskokem 4 vteřin, před osmičlennou skupinkou, která jej neúspěšně stíhala. Se sprintem o druhé místo si nejlépe poradil Ion Izagirre před Thibautem Pinotem, Ilnurem Zakarinem či celkovým lídrem Nairem Quintanou.

Froome, který měl před startem dnešní etapy v celkovém hodnocení více než sedmnáctiminutovou ztrátu, spolupracoval s Tejayem van Garderenem. Vzájemná výpomoc jim šla k duhu. Jak řekl sám dnešní vítěz, jemu šlo o etapový primát, Američan naopak pomýšlel na celkové pořadí.

Na vrcholu závěrečného stoupání se ocitl Froome první – 20 vteřin před Garderenem a dalších 16 před „pelotonem.“ Na zmoklé cestě ale nechtěl riskovat, a tak do cíle dorazil s náskokem pouhých 4 sekund.

Naopak snažení Tejaye van Garderena se s úspěchem nepotkalo. Hlavní favorité jej totiž těsně před cílem dokázali ještě předjet a porazit o 5 vteřin.

5. příčka dnes rozhodně potěšila Naira Quintanu. Pohlídal si totiž díky ní žlutý trikot, o který už zítra může přijít spíše jen teoreticky.