Krajinou Negevské pouště zamíří peloton k dalšímu spurtu

nabor

Ve třetí, závěrečné izraelské etapě Giro d’Italia 2018 bude opět převládat rovina. Pojede se z města Beerševa až k Rudému moři, u nějž leží cílový Ejlat.

3. etapa profil Giro dItalia 2018S 229 kilometry je dnešní test druhý nejdelší v rámci celého Gira. Komplikovat ho budou vysoké teploty šplhající nad 35 stupňů Celsia a Negev sebere jezdcům jakoukoli naději na dešťové osvěžení. Tato poušť pokrývá asi dvě třetiny plochy Izraele, její největší město – startovní Beerševa – je osmým nejlidnatějším v zemi. Jediná vrchařská prémie dne, „čtyřka“ 101,2 km od cíle, slibuje 1,2 km s průměrem 6,5 %.

Závěr ovlivní otočka o 180 stupňů 1,3 kilometru před cílovou rovinkou, měřící po pravoúhlé zatáčce na pravou ruku pouhých 350 metrů. Ejlat leží na jihu Izraele u Rudého moře, mezi Egyptem a Jordánskem a nedaleko od Saúdské Arábie. Slunce tu září 360 dní v roce a i přes ne zcela stabilní bezpečnostní situaci láká do oblasti turisty.

Tentokrát je sem ovšem přitáhlo něco docela jiného. Hvězdní sprinteři Elia Viviani, Sam Bennett či Jakub Mareczko zde totiž budou pokračovat v bitvě o bramboříkový dres. Van Poppel, Modolo, Bonifazio, Debusschere, Guardini, Belletti, Sbaragli, Gibbons – ne všichni (to platí zejména o Guardinim a Debusscherem) se včera dostali do akce, ale dnes budou opět připravení.

Drápky včera nicméně povystrčili i jiní. Nejvíce šestý Clément Venturini z AG2R. Do desítky se vešel ještě Planckaert a uzavřel ji Drucker. Až překvapivě dobře si vedl Mads Pedersen, který se nejen zapojil do spurtu, ale v elitní konkurenci urval jedenácté místo.

Třetí etapa Giro d’Italia 2018 odstartuje v 11:30 (nultý kilometr v 11:40) a do cíle by měla dorazit tak jako ta včerejší kolem páté odpolední.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku.