Bojovníci vs. smolaři 2. etapy: Boivin vs Mareczko

nabor

Jako tradičně vám po každé etapě Grand Tour budeme přinášet rubriku Bojovník vs. smolaři. Pro druhou etapu jsme vybrali Guillauma Boivina (Israel Cycling Academy) a Jakuba Mareczka (Willier Triestina).

Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy)

Bojovníkem a tak trochu i smolařem se stal Kanaďan Guillaume Boivin z týmu Israel Cycling Academy. Boivin se dokázal dostat do úniku dne s Larsem Bakem a Davidem Ballerinim. Trojice společně dojela přijela pod jediné kategorizované stoupání dne. A tady po pár set metrech Boivin zkusil své štěstí. Svým společníkům z úniku zakrátko ujel a doslova letěl vstříc modrému dresu. 100 metrů před páskou ho ale dojel Enrico Barbin (Bardiani-CSF). Ital pár kilometrů předtím nastoupil z pelotonu a byl tedy podstatně čerstvější než Boivin. Jezdec domácího Israel Cycling Academy poté vytuhnul a senzace se nekonala.

To ale nebylo vše. Balík je sice dojel, avšak Boivin nic nevzdával a po sprinterské prémii nastoupil znovu. I tentokrát byl úspěšný. Peloton ho nechal v brutálním větru odjet a Boivin se této šance chopil. 15 kilometrů osamoceně křižoval větrem a vybudoval si náskok minuty a půl, než ho nakonec balík dojel. Domácí tým se tak hned ve druhé etapě ukázal ve skvělém světle.

Jakub Mareczko (Willier Triestina)

Smolařem dne se stal italský sprinter Jakub Mareczko (Willier Triestina), který dojel druhý za skvělým Vivianim. Ve sprintu se často musí poradit sám a jinak tomu nebylo ani dnes. Přesto si dokázal vybojovat dobrou pozici a 250 metrů před cílem jako první začal sprintovat. Okamžitě si vytvořil pořádný náskok a už to vypadalo, že si připíše premiérové vítězství na Giru. Poté ale na čelo přilétl Elia Viviani a Mareczka suverénně předjel.

Teprve 24letý Mareczko už má za sebou pěknou řádku úspěchů. Má skvělých 35 profesionálních vítězství a loni dokázal vyhrát rovnou 5 etap za sebou na závodě Tour of Hainan.