Klasiku Scheldeprijs vyhrál Marcel Kittel

nabor

Marcel Kittel (Etixx – Quick Step) vyhrál klasiku Scheldeprijs před Markem Cavendishem a André Greipelem.

Do úniku se dnes pustil Frederik Backaert (Wanty – Groupe Gobert). K němu se připojil Brian Van Goethem (Rompoot). Dále to zkusili i Sebastien Turgot (AG2R) a Preben Van Hecke (Topsport Vlaanderen), ale jejich pokus nebyl, především kvůli Etixxu, úspěšný.

Závod ovlivnil déšť. Ihned odstoupil Ian Stannard (Sky), který se chtěl šetřit pro Paříž – Roubaix a tak se vyvarovat se pádů. V průběhu závodu odstoupil ze stejného důvodu i Peter Sagan (Tinkoff).

Na čele pelotonu pracovali týmy Etixx, Lotto Soudal, Katusha a Dimension Data.

Pět kilometrů před cílem se na čele prezentovaly týmy LottoNL-Jumbo, Cannondale, Bora – Argon 18 a Southeast. Rychle je vystřídali jezdci Cofidisu, kteří rozjížděli spurt pro Rayana Bouhanniho.

Pak už se na čelo dostal vlak Lotta, za kterým se seřadil Etixx. Ten se posléze dostal do čela a Kittel měl perfektní pozici. Na jeho zadním kole už byl nalepen Mark Cavendish. Dobře se držel i vlak týmu LottoNL-Jumbo pro Dylana Groenewegena a také vlak Bory pro Sama Bennetta.

Ale Etixx svojí silou rozdrtil všechnu konkurenci, proto se za Kittelem a Cavendishem bojovalo o jejich kolo mezi Groenewegenem, Kristoffem a Greipelem. Tento souboj vyhrál Groenewegen. Za ním se usadil Greipel, Van Poppel, Wippert, Theuns a Bonifazio. Kristoff se propadl hodně dozadu.

O výhru si to rozdali Kittel s Cavendishem. Oba spurtovali vedle sebe, ale nakonec měl větší rychlost německý express a může se radovat už ze své šesté letošní výhry.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=mIfw0sE_EwE

Pořadí závodu

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Marcel Kittel Etixx – Quick Step 4:54:05
2. Mark Cavendish Dimension Data ,,
3. André Greipel Lotto Soudal ,,
4. Edward Theuns Trek – Segafredo ,,
5. Niccolo Bonifazio Trek – Segafredo ,,
6. Danny Van Poppel Sky ,,
7. Nikias Arndt Giant – Alpecin ,,
8. Wouter Wippert Cannondale ,,
9. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo ,,
10. Daniel McLay Fortuneo – Vital Concept ,,

1 komentář

Comments are closed.