Klasiku Brugge-De Panne si podmanil Tim Merlier

nabor

Belgický klasikářský blok začal naplno klasikou Brugge-De Panne. Tu letos po fotofiniši vyhrál Tim Merlier (Alpecin-Fénix), před Dylanem Groenewegenem (BikeExchange) a Nacerem Bouhannim (Arkéa Samsic).

Je to tu! Belgické klasiky World Tour jsou tady! Zahájila je Minerva Classic Brugge-De Panne, dříve etapový závod Dreidaagse De Panne-Koksijde. Nyní vídáme jednodenní klasiku, která se nedávno posunula do World Tour a je určena spurterům. Ani letos tomu nebylo jinak a na jezdce čekalo 208 kilometrů po absolutní rovině.

Proto se nevytvořil ani početný únik. Nakonec se před peloton pustila trojice Enrico Battaglin (Bardiani-CSF), Dimitri Peyskens (Bingoal Pauwels) a Jens Reynders (Sport Vlaanderen-Baloise).

V pelotonu se svědomitě střídali jezdci Quick-Stepu, Alpecinu-Fénix a Bory-hansgrohe a úniku nedali sebemenší šanci bojovat o vítězství. O to zabojoval peloton. Série defektů a pádů z boje vyřadila například Jordiho Meeuse (Bora-hansgrohe).

Peloton nečekal a letěl k cíli. Byl to tradiční obrovský souboj mezi jednotlivými spurterskými vlaky. Ale pády přicházely dál a na zemi skončil Pascal Ackermann (UAE Team Emirates) a několika dalším jezdcům zkomplikoval cestu do čela.

V cílové rovince se na prvních pozicích usadili jezdci Quick-Stepu, ale bez Marka Cavendishe. Z jejich zadních kol jako první vyrazil Olav Kooij (Jumbo-Visma), ale spurteři tam byli téměř všichni a diváci viděli pravou bitvu.

Tu v těsném finiši zvládl nejlépe předzávodní favorit Tim Merlier, který se na poslední chvíli dostal před Dylana Groenewegena. O vítězi musela rozhodnout až fotografie. Mocným spurtem si pro třetí místo dojel Nacer Bouhanni.

Etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku: Photo News,
Twitter (2022): Aplecin-Fenix Cycling Team, https://twitter.com/AlpecinFenix/status/1506665099758653443/photo/1 (23. 3. 2022)