V klasikách na Mallorce se nejlépe dařilo týmu Trek

nabor

K úvodu sezóny tradičně patří čtyři jednodenní závody na španělské Mallorce, které se jedou ve čtyřech po sobě jdoucích dnech. Letos tři z nich patřily jezdcům týmu Trek-Segafredo a jedna jezdci týmu Lotto-Soudal.

Trofeo Campos

Úvodní klasika měla zvlněný terén a měřila 177 kilometrů. Únik si před pelotonem nevypracoval nijak zvlášť velký náskok. Jeho součástí byli Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen-Baloise), Eloy Teruel (Španělsko), Gonzalo Serrano (Caja Rural-Seguros RGA), Álvaro Robredo (Burgos-BH), Aitor González (Euskadi-Murias), Alberto Amici (Biesse Carrera Gavardo), Jon Ander Insausti (Fundacion Euskadi) a Botond Hollo (Pannon Cycling Team). Únik se rozdělil a jeho poslední zbytky dojel peloton necelých patnáct kilometrů před cílovou páskou. Trek pak připravil dobrou pozici Johnu Degenkolbovi, který ji dokázal zužitkovat a vyhrál závěrečný spurt před Sondre Holstem Engerem a Jasperem De Buystem.

Trofeo Serra de Tramuntana

Profilově nejnáročnější je závod Trofeo Serra de Tramuntana. Do závodního režimu se zde vrátil Alejandro Valverde a nutno říci, že ve velkém stylu. Valverde nastupoval, ale nakonec mu to stačilo až na třetí místo. O vítězi se rozhodlo mezi dvojicí Tim Wellens a Gianni Moscon. Wellens s Mosconem spolu přejeli všechna stoupání a muselo se rozhodnout až ve spurtu. Zde byl rychlejší Tim Wellens.

Trofeo Andratx

Na jezdce čekalo na trati především chladné a deštivé počasí. Závod byl náročný a útočilo se již od samého začátku. Do jednoho z útoků se zapojil i Čech Daniel Turek, ale před hlavní skupinou nevydržel dlouho. Následně zaútočil Michael Gogl. Rakušan připravoval pozici svému týmovému kolegovi z Treku – Tomsu Skujiņšovi. Lotyšský závodník skutečně zanedlouho zaútočil. Tento atak se nakonec ukázal být jako rozhodující a Skujiņš zvítězil.

Trofeo Palma

Trofeo Palma je poslední ze série klasik. Zpravidla se jedná o souboj spurtérů. Jedině velké stoupání na trase odpáralo mnoho jezdců, ale největší favorité zůstali vpředu. Trek znovu připravil výbornou pozici pro Johna Degenkolba a ten ji znovu zužitkoval. Degenkolb loni získal jen jednu výhru. Letos má ještě před koncem ledna již dvě.

John Degenkolb