Kittel vyhrál úvodní spurtérskou bitvu na Giru


Marcel Kittel vyhrál první spurtérský dojezd a vítězství to bylo suverénní.

O únik byl dnes velký zájem a to z důvodu první vrchařské prémie na trati, což znamenalo první vrchařský dres v celém závodě. Nastupovalo mnoho jezdců, ale nakonec se vytvořil pouze únik o třech jezdcích. Tito jezdci byli Giacomo Berlato, Maarten Tjallingii a Omar Fraile.

Ještě před vrchařskou prémií byly na řadě dvě prémie rychlostní. Tu první na 135 kilometru vyhrál Tjallingii, před Frailem a Berlatem. O body se bojovalo i v pelotonu, kde šest bodů sebral Nizzolo, čtyři body Modolo a tři body Viviani.

Za necelých sedmnáct kilometrů přijeli jezdci na druhou rychlostní prémii. Zde opět zvítězil Tjallingii, ale tentokrát byl druhý Berlato a třetí Fraile. V pelotonu byl znovu nejrychlejší Nizzolo a získal dalších 6 bodů do souboje o červený dres. Pátý byl Viviani, který vybojoval čtyři body a šestý Matteo Trentin tři body.

Na 155 kilometru jsme viděli první boj o modrý dres krále vrchařů. Na kopci čtvrté kategorie, který měřil přibližně 1,1 kilometru se odehrála poměrně velká bitva. Jezdci odjeli celé stoupání bok po boku, ale nejvíce sil měl jezdec Dimension Data Omar Fraile, který porazil Tjallingiiho a Berlata.

Nejaktivnějším jezdcem se následně stal Berlato. Několikrát svým kolegům z úniku nastoupil a nakonec je dokázal odpárat a pokračoval sám, čímž si vysloužil cenu za nejaktivnějšího jezdce dne. Berlato byl nakonec pohlcen přibližně devět kilometrů před cílem.

Boj o pozice byl pochopitelně velký. Nakonec jsme viděli dva dominantní vlaky a to vlak Etixxu a poměrně překvapivě vlak FDJ. Jezdci jako Nizzolo, Viviani nebo Greipel byli až moc vzadu na to aby mohli bojovat o etapový triumf.

Boj mezi FDJ a Etixxem vyšel o trochu lépe FDJ, ale Kittel si i přesto suverénně poradil a zvítězil v etapě s velkým náskokem.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Marcel Kittel (Něm) Etixx – Quick-Step 4:38:31
2 Arnaud Demare (Fra) FDJ
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida
4 Moreno Hofland (Niz) Team LottoNl-Jumbo
5 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
6 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
7 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
8 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
9 Andrey Amador (Kos) Movistar Team
10 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo

 Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Tom Dumoulin (Niz) Team Giant-Alpecin 4:49:34
2 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
3 Marcel Kittel (Něm) Etixx – Quick-Step 0:00:01
4 Andrey Amador (Kos) Movistar Team 0:00:06
5 Tobias Ludvigsson (Švé) Team Giant-Alpecin 0:00:08
6 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:12
7 Bob Jungels (Luc) Etixx – Quick-Step 0:00:13
8 Matthias Brandle (Rak) IAM Cycling 0:00:14
9 Silvan Dillier (Švý) BMC Racing Team 0:00:16
10 Roger Kluge (Něm) IAM Cycling