Kdo zbývá na trhu jezdců?

nabor

Týmy oznamují nové a nové závodníky, čile se jedná a spekuluje a my se nyní podíváme na jezdce, kteří stále na nový kontrakt čekají. Mezi ně už nepatří Bauke Mollema (Trek-Segafredo), který se svým zaměstnavatelem podepsal dvouletou smlouvu.

Bahrain-Merida

Bahrain-Merida není příliš akční na trhu. Smlouvu nemá hned 18 závodníků. Mezi nimi jsou Giovanni Visconti, který by se měl s týmem loučit; Franco Pelizotti, který ukončí kariéru. Enrico Gasparotto je spojován s přesunem k týmu Dimension Data. Smlouvu také nemá kometa posledních dní, vítěz BinckBank Tour a Deutschland Tour Matěj Mohorič.

Matěj Mohorič

BMC

Týmu BMC zbývá pět jezdců bez smlouvy. Nicolas Roche je spojován s přestupem do týmu Sunweb, Tom Bohli do Dimension Data. Naopak Jempy Drucker a Fran Ventoso by měli smlouvu v týmu BMC prodloužit.

Nicolas Roche
Nicolas Roche

Bora-hansgrohe

Tým kolem Petra Sagana zatím nemá pod smlouvou své rakouské a německé jezdce. Na nové kontrakty čekají mistr Německa Pascal Ackermann, mistr Rakouska Lukas Pöstelberger, Patrick Konrad nebo aktuálně třetí muž Vuelty Emanuel Buchmann. U všech se ale dá očekávat, že s týmem nové kontrakty prodlouží.

Pascal Ackermann
Pascal Ackermann

Mitchelton-Scott

Australská sestava nemá pod smlouvou zatím zkušeného Švýcara Michaela Albasiniho, vítěze Paříž-Roubaix Matthewa Haymana, který možná ukončí kariéru. Smlouvu nemá ani časovkář Luke Durbridge nebo spurter Luka Mezgec. Slovinec ale nejspíš řady týmu opustí a půjde za Calebem Ewanem do Lotto Soudal.

Matthew Hayman
Matthew Hayman

Movistar

Španělé stále nepodepsali nové smlouvy s rychlíky José Joauqínem Rojasem a Carlosem Barberem, také se zkušeným domestikem Rafaelem Vallsem, ale především s překvapením Gira Richardem Carapazem. Všichni by však měli i v dalším roce pokračovat s Movistarem.

Richard Carapaz

Quick-StepFloors

Quick-Stepu zbývá podepsat čtyři jezdce. Erose Capecchiho, Rémiho Cavagnu, Maxmiliana Schachmanna a Petra Vakoče. Ani zde se neočekává odchod některého ze závodníků jinam.

Petr Vakoč
Petr Vakoč

Team Dimension Data

Africký tým je na trhu velmi akční, ale ve vlastních řadách mají ještě hodně nepodepsaných závodníků. Novou smlouvu nemá Mark Cavendish, stejně tak Edvald Boasson Hagen, o kterého se zajímá Quick-Step. Smlouvy nemají ani Igor Anton, Mark Renshaw, Steve Cummings, Reinardt Janse Van Rensburg, Julien Vermote, Ben King nebo Merhawi Kudus.

Mark Cavendish
Mark Cavendish

Team Katusha-Alpecin

Tento tým drží svoji kostru pohromadě, ale jeden článek asi odejde. O Tonyho Martina jeví zájem sestava LottoNL-Jumbo. Krom Martina nemají smlouvu Robert Kišerlovski, Tiago Machado, Baptiste Planckaert nebo Maxim Belkov.

Tony Martin
Tony Martin

Team Sky

S podpisy nespěchají ani v týmu Sky. Bez smlouvy je vítěz Tour de France Geraint Thomas, mistr Kolumbie Sergio Henao, spolehlivý domestik Vasil Kiryienka, klasikář Luke Rowe, mladík Tao Geoghegan Hart, či drobný vrchař Kenny Elissonde. U Gerainta Thomase se spekulovalo o přesunu do BMC, u ostatních zatím žádné spekulace nejsou.

Geraint Thomas - vítěz 12. etapy Tour de France 2018
Geraint Thomas

Trek-Segafredo

Trek je na trhu velmi akčním týmem. Pro příští rok mocně posilující tým přivedl třeba Richieho Porta. Ve vlastních řadách však nemá novou smlouvu ještě spurter Giacomo Nizzolo, klasikář Fabio Felline nebo vrchař Jarlinson Pantano.

Giacomo Nizzolo

UAE Team Emirates

Tým UAE Emirates také nemá pod smlouvou důležité závodníky. Mezi nimi ční Rui Costa a Diego Ulissi. Na kontrakty čekají i Jan Polanc, Darwin Atapuma nebo Ben Swift.

Diego Ulissi
Diego Ulissi