Favoritem přímořské šesté etapy bude Viviani

nabor

Pouhé dvě prémie třetí kategorie daleko od cíle. Ten nicméně najdeme u laguny Mar Menor a peloton se bude často pohybovat v otevřeném terénu. Proto se v šesté etapě Vuelty 2018 budou mít všechny týmy na pozoru před větrem.

Sedm startů a šest dojezdů letošní Vuelty hostí autonomní společenství Andalusie. Dnes uvidíme šestý andaluský start v řadě, dojezd však již bude murcijský. Etapa se pojede ve stínu vzpomínky na nedávné úmrtí Javiera Otxoy. Vítěz jedné etapy na Tour de France skonal po dlouhé nemoci v místě pondělního dojezdu, Alhaurín de la Torre. Andalusie byla pro muže, který by se dnes dožil 44 let, osudová. Zde ho spolu s dvojčetem Ricardem smetlo v roce 2001 auto. Bratr zemřel, Javier Otxoa zázrakem přežil. A tři roky na to přivezl zlato z aténské paralympiády.

Mapa a profil závěrečných kilometrů 6. etapy Vuelty 2018 (San Javier)Na poměry Costa Cálida, „Horkého pobřeží“, na nějž dnes Vuelta zavítá, nepůjde o obzvláště horký ani větrný den (vítr navíc povane spíše proti), přesto počasí může s výsledky zahýbat. Profil jako takový není náročný. Alto del Garrobillo má 3,8 km a 5,7 %, Alto del Cedacero je jen o trochu delší a prudší. Dojezd je absolutně rovný a vcelku přehledný. Do San Javier cyklisté dorazí okolo letiště. 800 metrů od cíle je čeká poslední a klíčová zatáčka na levou ruku. Finišovat se bude na třídě Mar Menor, nazvané podle ikonické slané laguny na východ od města.

6. etapa Vuelta 2018 profilFavorit číslo jedna je jasný: Elia Viviani. Etapová výhra může znamenat také zelený dres, který oblékne po ztrátě toho červeného Kwiatkowski. Náskok 21 bodů nemusí stačit, první v cíli bere 25. Sagan, Nizzolo, Bouhanni, van Poppel, Walscheid, Trentin, Consonni, Sarreau, Gibbons, Garcia Cortina, Van Asbroeck, Soto, Aberasturi. Okruh vyzyvatelů zůstává podobný.

Startovní pole se dosud neztenčilo ani o jedno jméno. Nacer Bouhanni včera dojel daleko za ostatními, fyzicky by však měl být v pořádku. Z etapy si odnesl časovou penalizaci a pět stržených zelených bodů za hádku se sportovním ředitelem a následný úder do týmového auta, jež bylo pro dnešek odsunuto až na konec kolony.

Šestá etapa Vuelty 2018 začíná ve 13:58. První vrchařská prémie by se měla již pohodlně vejít do přenosů, které opět startují okolo třetí. Přibližně v 16:25 vrchol druhého kategorizovaného stoupání, poté sprinterská prémie a zhruba v 17:40 dojezd.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 6 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.