Kdo povede Vueltu po časovce?

nabor

Jedna z naprosto klíčových etap, ne-li nejklíčovější. 38,7 kilometrů dlouhá rovinatá časovka okolím Burgosu rozdá karty pro poslední týden Vuelty 2015.

Cesta severní polovinou Španělska pokračuje v Burgosu, centru Kastilie. Castilla y León je vůbec nerozlehlejším autonomním regionem v zemi a rozkládá se u severovýchodní hranice Portugalska. Samotný Burgos je však od ní vzdálen stovky kilometrů. Předchůdci lidí obývali tuto oblast už před 800 tisíci lety, ačkoli historický význam Burgosu coby památky UNESCO se datuje do mnohem pozdějších dob. Časovka tu vede převážně otevřenou krajinou. Celkově vyžaduje v první řadě nefiltrované časovkařské schopnosti a dává jen málo možností k úlevám.

Teploty se budou pohybovat kolem 25. K tomu proměnlivá oblačnost.

profile-17

Když Tom Dumoulin na začátku Vuelty bojoval s Chavesem o červený dres, jen málokdo uměl odhadnout, jak blízko mu bude nyní. Nizozemec vstupuje do této etapy jako hlavní favorit, který po jejím skončení takřka jistě bude stát na celkovém pódiu. Spolufavoritem etapy je Vasil Kiriyenka a velmi dobře se jeví také Luis Leon Sánchez. Oba ale jedou časovku s vědomím, že jejich lídři – Nieve a Aru – je ještě budou potřebovat

Mezi outsidery na zisk etapy se nepochybně řadí Peter Velits, konkurence je však mnoho. Z mužů na čele celkového pořadí může velmi solidně zajet ještě Majka a velkou šanci na zisk červeného dresu zpět má Aru.

Do časovky se bude startovat nejprve po minutě a pak po dvou minutách od posledního k prvnímu. Starší z bratrů Van Poppelových Boy sjede z rampy ve 13:34 a Joaquim Rodríguez v 16:49. Kamery nabídnou klasicky hodinu a tři čtvrtě počínaje čtvrtou.