nabor

„Pokud si natřete ruce gelem, můžete otevřít dveře a prohlédnout si Richieho karavan.“ Takto přivítal Dave Brailsford novináře, kteří se přišli podívat, jakého zařízení si může během Gira užívat plánovaný lídr týmu SKY, který již ze závodu odstoupil.

Fleetwood Excursion 39R - karavan Richie Porta uvnitřMěl totiž obavy, aby nebyl některý z žurnalistů nachlazený. Pak by podle něj přenesl viry na kliku od dveří, té by se později dotkl australský cyklista a onemocněl též. A pokračoval.

„Není vůbec co skrývat, pro Krista, je to jen karavan.“ Porteho dočasným domovem je Fleetwood Excursion 39R. Kolega Leopolda Königa se může chlubit dokonale uklizeným vozem. V předpokoji má pohovku, stůl, ledničku a minikuchyňku. Ložnice tvoří zadní část. Realita tak potvrdila brožurku popisující výbavu. Velikostí je jen o málo menší, než nejmenší týmový autobus na Giru (Bardiani-CSF). Tato skutečnost bohužel potvrzuje gigantický rozdíl mezi největšími týmy WorldTour a zbytkem.

Jeden z reportérů se ptal jezdce v průběhu tiskové konference, jestli nemůže jeho izolace od dalších závodníků narušit dynamiku týmu. Než se vůbec dostal Porte ke slovu, odpověděl Brailsofrd. „S tou myšlenkou přišel tým, ne Richie. Dlouho jsme nad tím přemýšleli, při takových rozhodnutích musíte být velmi opatrní. Kluci spolu jedí a jezdí v buse, po závodě se od nich zkrátka jeden oddělí.“

Překlad článku