V Kalifornii zvítězil George Bennett, Peteru Saganovi se dařilo.

Závod Amgen Tour of California, který je letos v sérii World Tour poprvé, nabídl divákům velmi solidní obsazení. Petera Sagana, jediného borce z TOP 10 a kvarteto dalších skvělých spurtérů ve složení Degenkolb, Kristoff, Viviani a Kittel. České barvy hájil Zdeněk Štybar. Slovenské zastoupení bylo mnohem větší. Baška, Kolář, Juraj Sagan, Velits. Špičkové vrchaře zastupoval Rafal Majka, Andrew Talansky, Ian Boswell a univerzál od protinožců George Bennett.

Amgen Tour of California závod WT č. 22

Celkovým vítězem se stal jezdec z Nového Zélandu, George Bennett (Team LottoNL- Jumbo), přes to, že nezvítězil v žádné ze sedmi etap. Druhý skončil Polák Rafal Majka (Bora Hansgrohe). Vyhrál v druhé, horské etapě a v páté si dojel pro druhé místo. Porazil ho v ní Američan Andrew Talansky (Cannondale – Drapac), který v konečném účtování obsadil třetí příčku. Překvapení a vítěz dvou rovinatých dojezdů Američan Evan Huffman (Rally Cycling) skončil celkově 43. Peter Sagan splnil očekávání. Dojel druhý, za Marcelem Kittelem, v první etapě a zvítězil ve třetí. Byla to již jeho 16. vítězná kalifornská etapa. Zelený dres pro nejlepšího spurtéra mu ale body nepřinesl. Celkově dojel na 39. místě. Nasbíral 60. bodů a stále si drží 6. příčku celkového hodnocení. Zdeněk Štybar dojel 76., ztráta na vítěze byla téměř 50 minut.

Vítěz každé etapy bral 40, druhý 15 a třetí 6 bodů. Etapa v dresu lídra byla hodnocena 6 body. Za celkové vítězství bylo 300, druhé místo má hodnotu 250 a třetí pozice 215 bodů. Body se tradičně dostaly na prvních 60 jezdců. Většinu startujících hvězd uvidíme také zřejmě na Tour de France. Chyběl loňský vítěz Julian Alaphillippe. Operované koleno ho nepustí ani na francouzskou Grand Tour.

Giro d’Italia závod WT č.21

První letošní Grand Tour se blíží k svému vyvrcholení. Z průběžné první desítky nestartuje žádný jezdec. Kdo bude ve velehorách nejúspěšnější? Bude to Nairo Quintana nebo Tom Dumoulin? Jejich dosavadní výkony je oba do TOP 10 nejspíš vrátí. Nebo to bude někdo zcela jiný? Konečnou odpověď nám dá až úplné finále – časovka do Milána. Pravidelný článek o bodech vyjde po skončení závodu. Podrobné bodování vyšlo dne 2.5 2017