Julian Alaphilippe zvítězil v 8. etapě Vuelty z úniku

nabor

Skupina 21 uprchlíků se dnes poprala o vítězství v etapě. V posledním stoupání vykrystalizovala až na tři jezdce, kdy nejlepší byl Julian Alaphilippe. Chris Froome opět navýšil celkové vedení.

Mírně zvlněná 200 km dlouhá etapa Vuelty vrcholila závěrečným stoupáním na Xorret de Catí (5 km, 9 %, max. 20 %) a následným sjezdem do cíle.

První úspěšný únik se vytvořil na 41. kilometru etapy. Zúčastnilo se ho celkem 21 jezdců.

Jesus Hernandez (Trek-Segafredo), Julian Alaphilippe (Quick Step), Loic Vliegen (BMC), Nelson Oliveira (Movistar), Rafal Majka, Emanuel Buchmann, Christoph Pfingsten (Bora-Hansgrohe), Clément Chevrier (AG2R-La Mondiale), Brendan Canty (Cannondale-Drapac), Alberto Losada (Katusha-Alpecin), Daan Olivier (Team Sunweb), Przemyslaw Niemiec, Jan Polanc (UAE Team Emirates), Sergei Chernetski, Laurens De Vreese (Astana), Bart De Clercq, Maxime Monfort (Lotto-Soudal), Domen Novak (Bahrain-Merida), Serge Pauwels (Dimension Data), Guillaume Bonnafond (Cofidis) a Michel Kreder (Aqua Blue Sport).

Získali náskok až 5 minut a v posledních desítkách kilometrů bylo jasné, že vítěz vzejde z této skupiny.

V závěrečném stoupání Xorret de Catí nastoupili Emanuel Buchmann a Rafal Majka (Bora-Hansgrohe). Pouze Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) se dokázal dotáhnout. Buchmann odstoupil a v závěrečných metrech závodu při klesání do cílové rovinky se k nim připojil ještě Jan Polanc (UAE Team Emirates).

Do poslední levotočivé zatáčky vjel nejrychleji Julian Alaphilippe, ohlédl se dozadu a když zjistil, že má drobný náskok, hned toho využil a šlápl do pedálů. Svůj náskok dále navyšoval a zvítězil v dnešní etapě. Druhý dojel Jan Polanc a třetí Rafal Majka.

V pelotonu zaútočil v posledním kopci Chris Froome následovaný Albertem Contadorem. Froome dojel na 14. místě za Albertem Contadorem a zvýšil svůj náskok na Estebana Chavese na 28 vteřin.