Jezdci týmu Sunweb jsou mistry světa v týmové časovce

nabor

Jezdci týmu Sunweb překvapili všechny, když se stali poprvé v historii týmu mistry světa v týmové časovce.

V 15:40 se vydal do dnešní časovky první celek – domácí Fixit.no. a zajel čas 53:11:91. Velkým překvapením byl výkon polské stáje CCC. Ta dokázala porazit World Tour týmy jako Astana či Bora a nakonec obsadila výborné osmé místo.

Netrvalo dlouho a z rampy se spustili největší favorité. Nejprve Sunweb a poté Sky, BMC a nakonec obhájci Quick-Step Floors.

První mezičas nejlépe vyzněl pro britskou sestavu Sky. O necelé dvě sekundy zaostával Quick-Step. Ovšem jak se nakonec ukázalo, tak tyto dvě stáje své tempo nejspíše přepálily. Zejména Sky nejprve ztratilo Owaina Doulla a krátce před druhým mezičasem i Gerainta Thomase. To byl velmi důležitý moment, jelikož si již jezdci Sky nemohli dovolit ztratit dalšího závodníka a na vrcholu stoupání již ztráceli tři sekundy na Sunweb.

Německá stáj dokázala v průběhu trati zrychlovat a nakonec doslova deklasovala čas Movistaru, který byl až do té doby na čele. Poté dorazil Trek, ale s vysokou ztrátou. Následoval Sky, který nezvládl posledních deset kilometrů závodu a zaznamenal o 22 sekund pomalejší čas. Dnešní trať nesedla ani Orice, a tak se čekalo pouze na BMC a Quick-Step.

I BMC muselo poslední kilometry absolvovat ve čtyřech. Americká stáj sice na posledním mezičasu vedla, ale o pouhé čtyři sekundy před Sunwebem. Ačkoli se v průběhu trati zdálo, že BMC si dojede po dvou letech pro další titul, ani oni nestačila na Sunweb. Od zlata ji dělilo osm sekund.

Na trati zůstala již jen belgická stáj Quick-Step. Ta se ovšem nevešla na pódium a bere čtvrté místo. Tým Sunweb tak mohl slavit double, když ovládl jak mužskou tak ženskou týmovou časovku.

Druhé místo pak bralo BMC a bronz Sky. To byl tedy první den z Mistrovství světa 2017 v Bergenu.