Jannik Steimle ovládl prolog Kolem Rakouska. Josef Černý finišoval šestý

nabor

Německý závodník Jannik Steimle (Vorarlberg Santic) zvítězil v úvodním prologu závodu Kolem Rakouska. Druhý nejlepší čas zaznamenal domácí favorit Matthias Brändle (Israel Cycling Academy) a třetí Pieter Vanspeybrouck (Wanty-Groupe Gobert). Josef Černý (CCC) zajel šestý nejlepší čas a Daniel Turek (Israel Cycling Academy) skončil 52.

Tradiční závod u našich jižních sousedů letos nachystal už 71. ročník. Vše dnes odstartoval rovinatý prolog ve městě Wels na 2,5 kilometru.

Příliš časových rozdílů mezi hlavními favority závodu se dnes neudělalo.Jsou v řádech vteřin a všichni do dalších etap přijedou více méně ze stejných pozic.

I tak hned prolog přinesl překvapení. Domácí hvězda Matthias Brändle zajela čas 2 minuty a 51 vteřin, ale nečekaně byl Němec Jannik Steimle z kontinentálního Vorarlbergu  o vteřinu rychlejší.

Třetí Pieter Vanspeybrouck ztratil čtyři vteřiny, stejně jako dvojice Wallonie-Bruxelles Tom Wirtgen a Emïls Liepinš. Josef Černý na šestém místě zaostal za vítězným Steimlem o 5 vteřin. Daniel Turek na 52. místě ztratil 52 vteřin.

Twitter (©2019): Radsport News, https://twitter.com/RadsportNewscom/status/1147484771930574849 (6. 7. 2019)