Hromadný spurt poslední etapy v Romandii ovládl Fernando Gaviria, celkovým vítězem je Adam Yates.


Sprinter týmu Movistar Fernando Gaviria si spravil chuť v závěrečné etapě Tour de Romandie 2023. V hromadném spurtu v Ženevě porazil jasně Nikiase Arndta (Bahrain-Victorious) a Ethana Haytera (Ineos Grenadiers). Celkovým vítězem závodu se bez problémů a bez změny odstupů stal Adam Yates z týmu UAE Emirates a přidal tak další TOP výsledek ke svým dosavadním úspěchům v krátkých etapových závodech.

Etapa dlouhá 170 km opět prověřila vrchařskou odolnost spurterů. Zatímco např. Ethan Vernon (Soudal-QuickStep) v nejtěžším stoupání 2. kategorie Grand Fuey odpadl, Kolumbijec Gaviria si sice vystoupil, ale za pomoci týmu se ještě dokázal vrátit dopředu.

Spokojený byl i Adam Yates. Jeho tým úspěšně stáhl lehce nebezpečný náskok úniku, v němž se virtuálně ocitl ve vedení Thomas Gloag (Jumbo-Visma), a další problém už se v průběhu závodu nevyskytl. Yates tak dojel do cíle v hlavní skupině a mohl slavit další worldtourové vítězství po předloňské katalánské vueltě. Jeho dalším letošním cílem je Tour de France.

/zdroj obrázku: Getty Images/