Po hromadném dojezdu se na Vuelta a Burgos radoval Matteo Trentin

nabor

Druhá etapa španělského závodu Vuelta a Burgos finišovala hromadným dojezdem, v němž byl nejrychlejší Matteo Trentin. Mikel Landa dojel ve stejném čase a stále je ve vedení.

Únik se zformoval ve složení Ben King (Dimension Data), Lluís Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Alexandre Pichot (Direct Energie), Juan Feliple Osorio (Manzana-Postobon), Dani Diaz (Delko-Marseille Provence), Sjoerd van Ginneken (Roompot) a Ibai Salas (Burgos-BH). King a Diaz byli v úniku i včera. Společně posbírali všechny spurtérské a vrchařské prémie, které byly na trati. Většinu dne kontroloval tempo tým Sky, ale v poslední třetině závodu přebraly taktovku týmy, které cílily na etapové vítězství.

Přibližně deset kilometrů před páskou byl únik dostižen, ale ještě těsně před tím odskočil z této skupiny Mas. Jenže trvalo jen o chvíli déle než byl dostižen i on. Méně než pět kilometrů před před páskou nastoupil Gianni Moscon. Tento nástup však nemohly nechat ostatní týmy bez povšimnutí a italský mladík byl zakrátko zpět.

Nejlepší pozici vypracoval tým Aqua Blue Sport pro Adama Blytha, ale Brita překvapil Trentin, který se najednou vyřítil ze zadních pozic dopředu. Jednalo se o poměrně dlouhý spurt, na který již nenašel Blythe odpověď a Trentin se mohl radovat z první letošní výhry.

Vede stále Mikel Landa, který dnes dojel ve stejném čase jako vítěz a zítra ho čeká první ostrá horská zkouška.