Heroický nástup Roosena rozhodl druhou etapu Kolem Fjordů

Timo Roosen (LottoNL-Jumbo) čekal na závěrečný okruh v Norheimsundu, kde zaútočil a vybudovaný náskok udržel až do cíle. Skupinu pronásledovatelů dovedl na cílovou pásku Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Daniel Turek (Israel Cycling Academy) výrazně ztratil a přišel tak o dres vedoucího závodníka celkové klasifikace.

Do druhé etapy vyrazili jezdci z Gulenu a přes tři vrchařské prémie se dostali do cílového města Norheimsundu, kde obkroužili ještě třicetikilometrový okruh, jenž vedl přes Øystese a Fykse. Celková délka trati byla určena na 185,1 km.

Únik dne byl vytvořen až po 85 kilometrech, tedy po horské prémii na Haukelandsdalenu a spurterské v Modalenu. Vpřed se vydala trojice  Sondre Kristiansen (Uno-X Hydrogen Development Team), Jonathan Lastra (Caja Rural – Seguros RGA) a Rasmus Mygind (Riwal Platform Cycling Team). Později se k nim připojil ještě Kristoffer Skjerping (Joker Icopal).

Vedoucí skupina přejela s náskokem prémii na Vaksdalu, ale při těžkém stoupání na Kvamskogen, které bylo ohodnoceno jako prémie druhé kategorie, byli borci z úniku polapeni. To bylo přibližně na 44 kilometru.

Pak už přišlo vystoupení Tima Roosena, který nastoupil krátce před spurterskou prémií v cílovém městě Norheimsundu. Brzy si vytvořil až minutový náskok. Původně zaskočená skupina kolem Boassona Hagena se rozjela k vyšším otáčkám, ale 24letého Holanďana nedostihla. Člen stáje LottoNL-Jumbo vyhrál. O tři vteřiny později „dosupěl rychlík“ Edvald Boasson Hagen i s doposud druhým mužem celkové klasifikace Driesem van Gestelem (Sport Vlaanderen-Baloise). Bohužel pro české barvy chyběl v této skupině Daniel Turek. Český závodník nabral ztrátu 2:21 a ztratil trikot pro vedoucího jezdce celkové klasifikace. Ten získal právě van Gestel.

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Fjordů 2017, pořadí 2. etapy“]