Grand Départ 2015 v Utrechtu


Grand Départ Tour de France 2015 odstartuje v Nizozemsku ve městě Utrecht. Z tohoto města odstartují hned dvě etapy, z toho jednu známe. Bude to individuální časovka na 13,7 kilometrů. Závodníci pojedou okruh městem od západu na východ a zpět po rovinatém terénu. Start bude umístěn před Jaarbeurs Utrecht Trade Centre.

Starosta Aleid Wolfsen se vyjádřil takto:

„Start Tour de France v Utrechtu je dobré pro Nizozemsko, vhodné pro město a region a dobré pro sport. Je to šance pro Utrecht, aby se předvedl mezinárodnímu publiku. Skutečnost, že Tour vlastně přichází, je velká odměna za naše usilí v uplynulých letech. Společně jsme pracovali na tomto úspěchu včetně podnikatelské sféry, které přispěla nemalým finančním obnosem.

Utrecht je mladé a živé město, které přikládá velký význam objevu a zlepšení talentu. Je to město, které je neustále v pohybu. Plánujeme spojit růst města se zlepšením kvality města. Investice jsou prováděny v cyklistických zařízeních, veřejné dopravy, veřejných prostor a sportovních a kulturních zařízení. Tour de France dokonale odráží tyto ambice. Je to stimulant pro sportovní klima ve městě a zvýšením mezinárodního povědomí o Utrech a počtu návštěvníků města, což je pozitivní pro ekonomiku a zaměstnání.

V první řadě však Utrecht nabízí společnosti nezapomenutelnou prvotřídní událost.“

Již po šesté Grand Départ v Nizozemsku

Oficiální klip

Představení trati