nabor

I druhá etapa Giro d’Italia se odjede v Nizozemsku. Dočkáme se první vrchařské prémie, ta ovšem sotva co změní na očekávaném spurtu.

První hromadná zkouška letošního ročníku se pojede mezi dvěma městy s dlouhou historií. Startovní Arnhem leží na místech s lidskými stopami doloženými už v době kamenné. Trvale byla oblast osídlena před třemi a půl tisíci lety. Z Arnhemu peloton zamíří dlouhým západním obloukem do Nijmegenu, který se rád pyšní titulem „nejstarší město v Nizozemsku“ a na jehož předměstí přijde prémie Berg en Daal. Nejprve v mírnější podobě 43,2 kilometrů před cílem (to se na ni bude spurtovat) a poté v maximální obtížnosti (1 km, 6,8 %) 34,7 kilometrů před páskou, kdy přijdou ke slovu vrchaři. Odtud již trasa míří na cílový okruh o délce 8,6 km, který se pojede dvakrát. Závěrečná pasáž není zcela rovná, zato bez prudkých zatáček.

Na cyklisty bude opět svítit slunce a vzduch dosáhne teplot kolem pětadvacítky. Nebude ani příliš foukat.

2. etapa Giro 2016 profilPřirozeným favoritem je po zdařilé časovce na papíře nejrychlejší spurter Gira Marcel Kittel. Vyzvat by ho měli André Greipel s Eliou Vivianim a nezapomínejme ani na Caleba Ewana.

Menší pozornost bude upřena na jezdce jako Mareczko, Démare, Modolo či Pelucchi a právě toho by tito rychlíci mohli využít. Nicméně nedostane se na každého a týmová práce bude hrát velkou roli. Nejen u spurterů, rovněž u favoritů celkového pořadí, jež čeká tradiční snaha vyhnout se pádům.

Jak to vidíte vy? Na to se vás i dnes ptáme ve facebookové soutěži.

Tipovat máte čas do 12:40, kdy etapa začíná, skončí pak něco po páté. Přenos se připojí v 15:10, ale o nic důležitého patrně nepřijdete, pokud se k přijímači vydáte až o hodinku později.