Gaviria vyhrál čtvrtou etapu Kolem Polska a upevnil si vedení

Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step) vyhrál svoji druhou etapu na závodě Kolem Polska před Lukou Mezgecem (ORICA-BikeExchange) a Michalem Kwiatkowskim (Sky). Gaviria si také upevnil vedoucí pozici.

Před startem etapy jezdci minutou ticha uctili památku obětí útoku v Nice. Poté se do úniku pustilo 7 borců – Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF), Jens Keukeleire (ORICA-BikeExchange), Igor Boev (Gazprom-RusVelo), Alessandro De Marchi (BMC), Adam Stachowiak (VERVA-ActiveJet), Jaroslaw Marycz (CCC) a Szymon Rekita (Polsko). Jejich maximální náskok byl 8 minut.

60 kilometrů před cílem zaútočili De Marchi, Marycz a Tonelli. Dokázali svým kolegům odjet, ale jejich pokus nevedl k výhře. Poslední vydržel v úniku De Marchi.

Přibližně 1 800 metrů před cílem zaútočil Philippe Gilbert (BMC), ale jeho pokus mu nevyšel.

Poté se všechno začalo schylovat ke spurtu. Přibližně 400 metrů před cílem vyrazil ze zadních pozic Michal Kwiatkowski. Gaviria s Mezgecem se nedali a domácího borce porazili. Vyšší rychlosti dosáhl Gaviria a připsal si druhý etapový vavřín na letošním ročníku. Pro tým Etixx to byla třetí výhra ve čtyřech etapách.

Kwiatkowski se díky třetímu místu posunul na druhou pozici celkově a má výbornou pozici do dalších etap.

Všichni tři Češi dnes dokončili v pelotonu a v celkovém pořadí zůstali na podobných pozicích jako včera.

Zítra nás čeká první test favoritů do střediska Zakopane. Etapa vede z Wieliczky na dva padesátikilometrové okruhy okolo Zakopaného.

Video

Výsledky

[cyklostat id=“Tour-de-Pologne“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Polska 2016, pořadí 4. etapy“]