Francouzský svátek cyklistiky odstartuje La Course

nabor

Ještě než se za dva roky (zřejmě) dočkáme ženské Tour de France a ještě než vyrazí směr Paříž mužský peloton ročníku 2020, přijde sedmé vydání La Course. Hlavní hvězdou i favoritkou jednorázového podniku v kopcích Nice a okolí bude čerstvá evropská šampiónka Annemiek van Vleuten.

Profil La Course by Le Tour de France 2020Na hodinkách těch, kteří rádi chodí včas, bude 10:05. Na tvářích vrchařek úsměv, zatímco spurterky, jimž vyhovovalo původně plánované pařížské kritérium, vyrazí na nikoli nemožnou, ale velmi náročnou misi. La Course by Le Tour de France 2020 na svých 96 kilometrech nabídne dvojici výšlapů na Côte de Rimiez (5,8 km, 5,1 %), respektive do Aspermontu (dalších 6,7 km do 3,1 %), dva nepříjemné zatáčkovité sjezdy a závěrečných 23 kilometrů po rovině. Nebude tedy na co čekat. A stoupat se začne na rozdíl od předchozích ročníků hned v samém úvodu!

Kopce a nástupy daleko od cíle, to jsou disciplíny, v nichž vyniká již zmiňovaná Annemiek van Vleuten. Aktuální mistryně Evropy, jež však nemá jak vylepšit svou duhu na bílém pozadí, si loni v září pro nejcennější trikot dojela sólem delším než celý dnešní závod. I když zároveň není bez zajímavosti, že prakticky celý zbytek sestavy Mitchelton-Scott, v čele se Sarah Roy a Gracie Elvin, je jednou velkou záložní variantou pro případ spurtu.

Spíše na hromadný dojezd bude sázet rovněž úřadující vítězka La Course, bleskurychlá univerzálka Marianne Vos (CCC-Liv). A v pelotonu samozřejmě nalezneme i další spurterská esa. Nechybí Leah Kirchmann ani Liane Lippert (Sunweb), Chloe Hosking (Rally), Jolien d’Hoore, Christine Majerus (Boels-Dolmans), Marta Bastianelli (Alé BTC) či Ruth Winder (Trek-Segafredo).

Ve startovním poli je ovšem také řada dalších hvězdných vrchařek. Loni třetí Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ), bronzová ze čtvrtečního mistrovství Evropy Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM), vítězka druhé post-covidové akce Women’s WorldTour GP de Plouay, Lizzie Deignan, na Evropě stříbrná Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) či stále trochu nenápadná, ale nebezpečná Erica Magnaldi (Ceratizit-WNT).

Celou La Course by Le Tour de France 2020 můžete sledovat živě, přenášena bude prvním kanálem Eurosportu. Závod odstartuje v 10:05 s odhadovaným dojezdem krátce po půl jedné.