Filippo Ganna vyhrál šestou etapu Binck Bank Tour, Wellens navýšil svůj náskok

nabor

Vítězem šesté etapy Binck Bank Tour se stal Filippo Ganna. Ten zvládl osmikilometrovou časovku ze všech nejrychleji a získal tak své třetí sezónní vítězství. Celkově vede stále Tim Wellens, který dnes ještě o čtyři sekundy navýšil svůj náskok na Marca Hirschiho.

Předposlední etapou byla časovka. Ta ale měřila pouhých 8,4 kilometrů, a tak se neočekávaly velké rozdíly.

Jako první se ze startovní rampy spustil Matteo Moschetti. Závodníkovi týmu Trek náleželo před etapou poslední místo a jako první nám ukázal, jakého času jsou jezdci schopni na této trase dosáhnout. Nakonec jeho rychlostní průměr necelých 48 kilometrů za hodinu stačil na čas 10 minut a 31 sekund.

Jako první z favoritů na etapu se do cíle dostal Jos van Emden. V dresu nizozemského mistra projel cílem s časem 9:24. Netrvalo však dlouho a o osm sekund ho překonal závodník s dresem italského mistra – Filippo Ganna. Ve zbytku dne se mu blíže než Van Emden přiblížil již jen další Ital – Edoardo Affini. Ganna tak získal své třetí sezónní i kariérní vítězství. Třiadvacetiletý závodník týmu Ineos se letos ještě radoval v časovce na Tour de la Provence a časovkářském mistrovství Itálie.

Postupně se do cíle začali blížit závodníci na celkové pořadí. Nebyly mezi nimi velké rozestupy a jediný, kdo si výrazně polepšil, byl Stefan Küng, který poskočil z jedenáctého na čtvrté místo celkového pořadí.

Mírně svůj náskok ve vedení vylepšil Tim Wellens. Belgičan porazil Marca Hirschiho o čtyři sekundy a před zítřejší královskou etapou je dělí sekund osm.