nabor

Vítězem šesté etapy Binck Bank Tour se stal Filippo Ganna. Ten zvládl osmikilometrovou časovku ze všech nejrychleji a získal tak své třetí sezónní vítězství. Celkově vede stále Tim Wellens, který dnes ještě o čtyři sekundy navýšil svůj náskok na Marca Hirschiho.

Předposlední etapou byla časovka. Ta ale měřila pouhých 8,4 kilometrů, a tak se neočekávaly velké rozdíly.

Jako první se ze startovní rampy spustil Matteo Moschetti. Závodníkovi týmu Trek náleželo před etapou poslední místo a jako první nám ukázal, jakého času jsou jezdci schopni na této trase dosáhnout. Nakonec jeho rychlostní průměr necelých 48 kilometrů za hodinu stačil na čas 10 minut a 31 sekund.

Jako první z favoritů na etapu se do cíle dostal Jos van Emden. V dresu nizozemského mistra projel cílem s časem 9:24. Netrvalo však dlouho a o osm sekund ho překonal závodník s dresem italského mistra – Filippo Ganna. Ve zbytku dne se mu blíže než Van Emden přiblížil již jen další Ital – Edoardo Affini. Ganna tak získal své třetí sezónní i kariérní vítězství. Třiadvacetiletý závodník týmu Ineos se letos ještě radoval v časovce na Tour de la Provence a časovkářském mistrovství Itálie.

Postupně se do cíle začali blížit závodníci na celkové pořadí. Nebyly mezi nimi velké rozestupy a jediný, kdo si výrazně polepšil, byl Stefan Küng, který poskočil z jedenáctého na čtvrté místo celkového pořadí.

Mírně svůj náskok ve vedení vylepšil Tim Wellens. Belgičan porazil Marca Hirschiho o čtyři sekundy a před zítřejší královskou etapou je dělí sekund osm.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.