Fernando Gaviria zazářil na Primus Classic Impanis

nabor

Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step) zvládl závěrečný spurt celého balíku a porazil Timothy Duponta a vrátil mu tak včerejší porážku ze závodu Kampioenschap van Vlaanderen. Třetí skončil Gaviriův parťák Maximiliano Ariel Richeze.

Trasa, jenž měřila 200,4 kilometru, vedla z městečka Brakel okolo jižní části Bruselu do cílové destinace Haacht Boortmeerbeek.

Ihned na počátku ujela skupina jezdců:  Benjamin Giraud (Delko Marseille), Tom Dernies (Wallonie-Bruxelles), Julien Mortier (Color Code), Timothy Stevens (Crelan-Vastgoedservice), Preben Van Hecke (Topsport Vlaanderen) a Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert). Borci získali největší náskok kolem čtyř minut.

Peloton převážně tahala stáj BMC, která měla ve svém středu olympijského vítěze Grega van Avermaeta. Ihned v závěsu byla stáj Etixx, která měla připravenou strategii pro svého spurtera Fernanda Gaviriu.

Přibližně 37 kilometrů před cílem se vedoucí skupina roztrhala, ale to už jim byl peloton v závěsu, takže bylo otázkou času, kdy budou pohlceni. Posledním vzdorujícím uprchlíkem byl Preben Van Hecke, toho peloton chytil asi 34 kilometrů před cílovou páskou.

Vzápětí zaútočil Greg van Avermaet a společně s ním ještě několik dalších borců, včetně Fernanda GaviriiMagnuse Corta Nielsena (Orica-BikeExchange) či Marca Hallera (Kaťuša). Peloton je nechal jet a udržoval odstup na 15 vteřinách. Největší rozdíl mezi skupinami činil půl minuty.

Když se na čele hlavního balíku usídlila stáj LottoNL-Jumbo, neměla ani skupina kolem van Avermaeta šanci a byla zlikvidována přibližně 9 kilometrů před cílem. To bylo znamení, že se bude dojíždět hromadně a šanci budou mít ti nejlepší spurteři.

Před posledním kilometrem chtěl balík znovu roztrhat van Avermaet, ale nezdařilo se. Etixx – Quick Step na závěrečné, poměrně dlouhé rovince začal rozjíždět spurt. Fernando Gaviria se držel za svými parťáky, poslední z nich (Maxi Richéze) skončil přibližně 100 metrů před cílem a kolumbijský cyklista si mohl pohodlně dojet pro vítězství.

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx – Quick-Step 4:37:20
2 Timothy Dupont (Bel) Veranda’s Willems Cycling Team
3 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step
4 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
5 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
6 Alexander Porsev (Rus) Team Kaťuša
7 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect
8 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
9 Michael Carbel Svendgaard (Den) Stˆlting Service Group
10 Marco Haller (Aut) Team Kaťuša