Dylan Groenewegen vyhrál úvodní etapu Kolem Yorkshiru

nabor

Holandský závodník týmu LottoNL-Jumbo porazil ve spurtu Caleba Ewana (Orica-GreenEDGE), který se marně snažil najít cestu vpřed. Třetí dojel Nikias Arndt (Giant-Alpecin).

Únik v dnešní etapě vytvořila šestka Jens Wallays (Topsport Vlaanderen), Pete Williams (One Pro Cycling), Sebastian Mora (Raleigh GAC), Matt Cronshaw (Madison Genesis), Nils Politt (Katusha) a Graham Briggs (JLT Condor). Jejich maximální náskok byl 4 minuty, ale týmy Orica a Sky je hlídaly.

Hned z úvodu etapy se do hromadného pádu přimíchal vítěz Tour z roku 2012 Sir Bradley Wiggins (Team WIGGINS) a v půlce etapy odstoupil ze závodu. Únik se mezitím rozpadal a na čele zbyla trojice Jens Wallays, Pete Williams a Nils Politt. Dvakrát se k nim dokázal dotáhnout i Sebastian Mora, ale nakonec jejich tempu nestačil.

I zbylé trio bylo pohlceno už 25 kilometrů před cílem. Dění v té chvíli kontrolovala Orica. Tento obraz vydržel až do mety 9 kilometrů do cíle. Pak přišel krátký brdek a následně spurterská prémie. Právě na brdku zaútočil Thomas Voeckler (Direct Energie). S ním se vydal Anthony Turgis (Cofidis). Toto duo se drželo před pelotonem asi tři a půl kilometru, ale pak se z pelotonu vyřítil dres Dimension Data, okamžitě odjel a bylo jasné, že je to Stephen Cummings. Brit okamžitě dojel Voecklera s Turgisem a odjel i jim. Jezdec týmu Dimension Data zkoušel podobný kousek, kterým vyhrává téměř vždy (například loňská Tour de France nebo letos na Tirrenu – Adriaticu a závodu Kolem Baskicka) a to ujet pár kilometrů před cílem a využít svou obrovskou sílu k dotažení tohoto nástupu do cíle.

I nyní to vypadalo nadějně, ale proti byl tým LottoNL-Jumbo. Cummingse dojeli, když zbývalo 1 000 metrů do cíle, nachystali pozici pro Groenewegena a nebylo co řešit. Caleb Ewan se sice snažil vecpat vpřed, ale nebyl úspěšný a musel se spokojit s druhým místem.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=BwxR0Wb8V9w

Pořadí etapy:

Pořadí Jméno Tým Čas
1. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo 5:09:11
2. Caleb Ewan Orica – GreenEDGE ,,
3. Nikias Arndt Giant – Alpecin ,,
4. Anthony Turgis Cofidis ,,
5. Thomas Voeckler Direct Energie ,,
6. Serge Pauwels Dimension Data ,,
7. Thomas Boudat Direct Energie ,,
8. Danny Van Poppel Sky ,,
9. Floris Gerts BMC ,,
10. Christopher Lawless JLT Condor ,,

Celkové pořadí:

Pořadí Jméno Tým Čas
1. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo 5:09:01
2. Caleb Ewan Orica – GreenEDGE + 0:04
3. Nikias Arndt Giant – Alpecin + 0:06
4. Anthony Turgis Cofidis + 0:07
5. Thomas Voeckler Direct Energie + 0:08
6. Serge Pauwels Dimension Data + 0:09
7. Thomas Boudat Direct Energie + 0:10
8. Danny Van Poppel Sky ,,
9. Floris Gerts BMC ,,
10. Christopher Lawless JLT Condor ,,