Dygertová vyhrála i na silnici, Ledanois rozhodl na kostkách, Schlegel na skvělé 7. pozici!

nabor

Páteční program zahrnoval dva závody. První byl ženy – juniorky. Zde se představila Nikola Nosková. Druhý závod byli muži do 23 let, kde startovalo i naše kvarteto ve složení Michal Schlegel, Daniel Turek, František Sisr a Josef Černý.

Ženy juniorky

ženy juniorkyChloe Dygertová se tento týden stala mistryní světa juniorek v časovce. Svoji formu potvrdila i v silničním závodě, kde rovněž brala zlato. Dygertová byla součástí vedoucí skupinky, ze které odjela při nájezdu do kopcovité části posledního okruhu a dokázala si vypracovat náskok více než minutu na své pronásledovatelky, které neměly šanci ji dostihnout. Od ostatních závodnic se ještě oddělilo duo Emma Whiteová (USA) a Agnieszka Skalniaková (Polsko), které si to rozdaly o druhé místo. Úspěšnější byla Emma Whiteová a v USA mohou slavit double.

Česká závodnice Nikola Nosková se umístila na 25. místě se ztrátou 2:36 minuty.

Pořadí
MS Richmond 2015 Jezdec Tým Čas
1 Chloe Dygertová USA 1:42:16
2 Emma Whiteová USA 1:23
3 Agnieszka Skalniková Polsko 1:28
4 Yumi Kajiharaová Japonsko 1:41
5 Susanne Andersenová Norsko ,,
6 Elisa Balsamová Itálie ,,
7 Grace Garnerová Velká Británie ,,
8 Yara Kastelijnová Nizozemsko ,,
9 Jessica Prattová Austrálie ,,
10 Ida Janssonová Švédsko ,,
25 Nikola Nosková Česká republika 2:36

 

Muži do 23 let

muži u23V této kategorii měli nejvíce důvodů k radosti reprezentanti Francie, kteří obsadili 1. a 3. místo. I zde se rozhodlo až v kopcovité části, která byla navlhlá a viděli jsme několik pádů. Všechny byly naštěstí bez našich jezdců. Ten rozhodující přišel na začátku toho posledního, kdy se na čele oddělovali Kevin Ledanois a Anthony Turgis. K zemi se v tu chvíli poroučel Nathan Van Hooydonck z Belgie a přibrzdil tak dvojici Gianni Moscon, Simone Cosonni (oba Itálie), kteří se vydávali stíhat své soupeře. Turgis se následně připojil ke stíhací skupině, která se postupně rozrostla asi na 9 závodníků, včetně Michala Schlegla. Ti se snažili dostihnout Ledanoise, ale ten si vítězství pohlídal a mohutně finišujícího Cosonniho nepustil před sebe. Třetí dospurtoval Turgis a čtvrtý Moscon.

Michal Schlegl dojel na výborném 7. místě. Daniel Turek s Josefem Černým dokončili závod v poklidu na 86., respektive 87. pozici se ztrátou 3:31 minuty. František Sisr závod nedokončil.

 

Pořadí
MS Richmond 2015 Jezdec Tým Čas
1 Kevin Ledanois Francie 3:54:45
2 Simone Consonni Itálie ,,
3 Anthony Turgis Francie 0:02
4 Gianni Moscon Itálie ,,
5 Alexander Kamp Egested Dánsko 0:05
6 Fabian Lienhard Švýcarsko ,,
7 Michal Schlegel Česká republika ,,
8 Lucas Gaday Argentina ,,
9 Adam De Vos Nizozemsko 0:10
10 Lennard Kamna Německo 0:12
48 Erik Baška Slovensko 0:48
86 Daniel Turek Česká republika 3:31
87 Josef Černý Česká republika ,,
102 Juraj Bellan Slovensko 9:46