Dva bojovníci vs. smolař 12. etapy: Thomas De Gendt, Chris Froome vs. Chris Froome


Pořadatelé Tour de France dnes udělili červené číslo Thomasi De Gendtovi – tým Lotto Soudal. Zcela po právu.

Bojovník dne: Thomas de Gendt (Lotto-Soudal)

Téměř okamžitě po startu vyrazil do úniku ještě s dalšími 12 jezdci. Tohle dobrodružství jim v jednu chvíli vyneslo více jak 18 min náskoku na peloton. Vydatně mu, naprosto neuvěřitelným způsobem, pomáhal téměř po celou etapu jeho stájový kolega André Greipel. Dnešní vítěz bral všechno! Etapu, puntíkatý dres i titul největšího borce na Mont Ventoux. Naprosto zaslouženě!

Bojovník dne 2: Chris Froome (Sky)

Chris Froome běží bez kola ve 12. etapě Tour de France 2016Na Větrné hoře ale dnes, podle našeho názoru, byli bojovníci dva. Muže ve žlutém dresu potkala neuvěřitelná smůla. Drama posledního kilometru. Divák vs. motorka a rázem je na hromadě trio Bauke Mollema, Richie Porte a Chris Froome. První dva odjíždí a britský jezdec odhazuje poškozené kolo a běží do cíle jako Emil Zátopek. Prostě bojovník k pohledání!

https://www.youtube.com/watch?v=MEx2T6YDb58

Smolař dne: Chris Froome (Sky)

V roli smolaře je Chris Froome také. Náhradní, žluté kolo má evidentně problém s řazením. Jezdec šlape jako o život a kolo téměř nejede. Teprve další stroj je funkční, ale čas neúprosně běží. Froome dojíždí asi tak na 22. místě a žlutý dres by podle výsledkové tabule měl převzít Adam Yates. Konečný verdikt rozhodčích však Chrisovi dává 100 vteřin k dobru. Do zítřejší časovky vyjede na trať jako poslední. V oblasti spekulací zůstává otázka, zda by za normálních okolností nenajel dnes na své soupeře ještě o pár sekund víc.

Dnešní etapa na Mont Ventoux přinesla další příběh hodný legend, jež tenhle kopec po léta provází.