Düsseldorf a Paříž – start a cíl letošní Tour de France 2017


Opřete se do pedálů a ujeďte nudě na kole. Podnikněte výpravu na místa, kde letos odstartuje a vyvrcholí slavná TdF.

Průjezd přes Pyreneje Tour de FranceTaké jste zcela propadli všeobecnému trendu a každou volnou chvilku šlapete do pedálů svého bicyklu, abyste si vyčistili hlavu, dobili baterky a dostali se do kondice? Pak se seznamte s plánem na netradiční výlet nebo rovnou dovolenou, jež vás zavede na letošní start i do cíle prestižního cyklistického závodu. Jste připraveni zažít pořádnou cyklojízdu?

Letošní 104. ročník nejsledovanějšího profesionálního cyklistického závodu světa odstartuje 1. 7. v Düsseldorfu a 23. 7. vyvrcholí na již tradičním místě, slavném bulváru Champs-Élysées v Paříži. Výkony na hranici lidských možností ale přece jen ponechte profesionálům (nechystáte se přece vyhrát Tour de France) a obě města si projeďte pohodovým turistickým tempem a s několika lákavými zastávkami.

Düsseldorf – start

Düsseldorf promenáda Grand Depart Tour de France 2017Düsseldorfu se přezdívá „město krátkých vzdáleností“ a populární jednostopá vozidla se tu tak vedle pěší chůze těší stále větší oblibě. Půjčit kolo si můžete třeba v automatizované půjčovně Nextbike. Nespočet cyklostezek v srdci města k vyjížďce přímo pobízí. Cyklisty přitahuje třeba zmodernizovaná rýnská promenáda – jedna z nejkrásnějších na březích Rýna. Za návštěvu stojí také staré město se spoustou pouličních kaváren a barů, kde můžete chvíli jen tak lenošit a chvíli zase plánovat další poznávací výlet – tentokrát třeba do Francie.

Paříž – cíl

Paříž - Vítězný oblouk - Tour de FranceTaké v metropoli Francie totiž platí městská cyklistika za žhavý trend. Na nudné poznávání památek proto raději rovnou zapomeňte a na kole vyrazte třeba do historické čtvrti Montmartre s legendárním kabaretem Moulin Rouge. Vydáte-li se odtud v neděli směrem na sever, dostanete se na jeden z nejpopulárnějších bleších trhů. St. Ouen je obrovské bláznivé místo, kde kolo snadno zaparkujete a pak už se jen vrhnete do změti stánků. Svůj kulturně-sportovní výlet pak završte sledováním slavnostního dojezdu závodu na proslulou třídu Champs-Élysées, jíž vévodí Vítězný oblouk.

Článek připravili experti z CK Radynacestu.cz

Rady na cestu logo