Duha nad Huy. Valonský šíp pošesté ovládla Anna van der Breggen

nabor

Tady je královnou. Anna van der Breggen pro sebe získala Valonský šíp v letech 2015, 2016, 2017, 2018 i 2019 a série se protáhla také letos. Na Mur de Huy na ni v závěrečném sprintu byly krátké jak Demi Vollering, tak Cecilie Uttrup Ludwig.

Déšť, déšť a zase déšť. Takové počasí si v těchto dnech užívá Valonsko a neslitovalo se ani nad pelotonem Flèche Wallonne. Odvahu vydat se přírodě navzdory do dlouhého úniku našly Mireia Benito, Kirstie van Haaften a také Marieke de Groot, ačkoli ta v nejtěžších úsecích spíše vlála za svými kolegyněmi. 52 kilometrů od cíle pak byly staženy všechny uprchlice a začínalo se odznova.

Peloton se pomalu blížil k prvnímu průjezdu cílem na Mur de Huy a na něj se s drobnou výhodou sápala pětice Pieters, Blaak, Cordon-Ragot, Koster a Mackaij. Na posledních stovkách metrů je dorazily ještě Ashleigh Moolman a Elisa Longo Borghini, výsledkem snah ovšem nakonec byla pouze redukce hlavního pole (viditelně dost toho už měla i členka pouze čtyřčlenné sestavy Équipe Paule Ka Nikola Nosková), jež se opět sjelo dohromady.

Následující kilometry se nesly v duchu tempa týmu Trek-Segafredo. Barvy Boels-Dolmans, včetně zbrusu nové duhy vítězky pěti předchozích ročníků Anny van der Breggen, nicméně hned za nimi držely vše pod kontrolou. Nijak je nevzrušovaly občasné krátké akcelerace, například ta Elise Chabbey. Kamery se tak soustředily především na nepříjemnou stíhací jízdu, jíž musela po mechanických problémech předvést Cecilie Uttrup Ludwig.

11,8 kilometrů před cílem třicítka závodnic najela na předposlední stoupání. Do problémů se už krátce před ním dostala Pauliena Rooijakkers. Na úpatí Côte du Chemin des Gueuses musela z kola Katia Ragusa. Muziku už tvrdila stáj hlavní favoritky, kterou si na souboj nikdo vyzvat netroufal. Všechny otázky mělo zodpovědět závěrečných 1,1 kilometrů do 10,7 procent.

Anna van der Breggen se na čele ocitla už 800 metrů od cíle. Na metě 330 metrů ji spolu s Cecilií Uttrup Ludwig za svým zadním kolem odvezla Demi Vollering a právě dvě odvezené se popraly o výhru. K překvapení nicméně nedošlo a Anna van der Breggen si rozhodně ne bez námahy, ale vcelku s přehledem dojela pro šestý triumf v řadě.

La Flèche Wallonne Feminine 2020

P. Jméno Tým Čas
1 Anna van der Breggen Boels-Dolmans 3:17:28
2 Cecilie Uttrup Ludwig FDJ +0:02
3 Demi Vollering Parkhotel Valkenburg +0:06
4 Lizzie Deignan Trek-Segafredo +0:11
5 Elisa Longo Borghini Trek-Segafredo
6 Ashleigh Moolman CCC-Liv
7 Mikayla Harvey Équipe Paule Ka
8 Liane Lippert Sunweb +0:18
9 Marianne Vos CCC-Liv +0:22
10 Katarzyna Niewiadoma Canyon SRAM +0:25
52 Nikola Nosková Équipe Paule Ka +7:19

1 komentář

Comments are closed.