Dubai Tour ukáže pravděpodobně velkou spurtérskou bitvu

nabor

Na třetím ročníku Dubai Tour pravděpodobně uvidíme velkou bitvu spurtérů.

První etapa

Rovinatá etapa, Dubai-Fujairah, 179 kilometrů

169 kilometrů se pojede přímou cestou a následně cyklisté najedou na okruh, který budou kroužit dvakrát. Očekává se hromadný dojezd.

Druhá etapa

Rovinatá etapa, Dubai-Palm Jumeirah, 199 kilometrů

Závodníci se znovu budou převážně motat ve městě. Pojede se po úplné rovině a vítěz s největší pravděpodobností vzejde z hromadného spurtu.

Třetí etapa

Rovinatá etapa, Dubai-Hatta Dam, 172 kilometrů

Tato etapa dává nejvíce šancí ze všech, někomu jinému než vyloženým spurtérům. Končí se na kopci Hatta Dam, které začíná na čtyřech procentech, ale objevují se zde pasáže i s šestnácti procenty. Minulý rok zde zvítězil John Degenkolb, který letos nestartuje z důvodu zranění po srážce s autem.

Čtvrtá etapa

Rovinatá etapa, Dubai-Burj Khalifa, 132 kilometrů

Etapa se pojede v centru města a končí u známého mrakodrapu Burj Khalifa. Favority budou znovu rychlí a výbušní spurtéři.

Hlavní favorité

Očekává se soubou mezi obhájcem celkového vítězství Markem Cavendishem a Marcelem Kittelem. Zapojit by se měli i jezdci jako Elia Viviani, Andrea Guardini, Sacha Modolo, Giacomo Nizzolo nebo Matthew Goss. Na startu jsou i Fabian Cancellara, Phillipe Gilbert, Tony Martin nebo Bradley Wiggins, které ale neřadíme mezi hlavní favority.