Hrozivá havárie Giantu-Alpecin a Malori v umělém spánku

nabor

Hrozivá havárie týmu Giant a Adriano Malori v umělém spánku. To je téma posledních dní. Po uklidnění všech věcí a stabilizaci stavu vám přinášíme souhrn událostí, které otřásly světem cyklistiky.

Adriano Malori
Adriano Malori

První událostí byl hromadný pád v etapě Tour de San Luis, kdy se k zemi poroučeli Nairo Quintana, Rodrigo Contreras a Fernando Gaviria. Nejhůře dopadl druhý muž z časovkářského mistrovství světa v Richmondu Adriano Malori. Jezdec Movistaru dopadl ve vysoké rychlosti na hlavu a nebýt helmy mohli být následky havárie mnohem větší. Malori byl okamžitě převezen do nemocnice, odkud putoval na speciální kliniku do Buenos Aires. Zde byl uveden do umělého spánku.

Adriano Malori byl včera z umělého spánku probuzen, nadále však zůstane v Argentině. Později bude přepraven do Evropy, kde začne s rekonvalescencí.

John Degenkolb a Warren Barguil
John Degenkolb a Warren Barguil

Druhou zásadní událostí je incident, který se udál na kempu týmu Giant – Alpecin. Šestici jezdců srazila neopatrná britská řidička. Na zemi a následně v nemocnici skončili Warren Barguil, Chad Haga, Frederik Ludvigsson, Max Walscheid, John Degenkolb a Ramon Sinkeldam. Nejhůře dopadla největší hvězda týmu John Degenkolb, kterému hrozila amputace prstu. Lékaři jeho prst nakonec zachránili, ale vítěz závodů Milán – San Remo a Paříž – Roubaix svá prvenství neobhájí, jelikož bude schopen závodit nejdříve za tři měsíce.

Warren Barguil prohlásil, že mohla být celá šestice na místě mrtvá, ale jezdci měli ohromné štěstí. Francouz zároveň řekl, že by měl být schopen usilovat o přední příčky na ardenských klasikách.