Druhý den na přestupovém trhu

nabor

Přestupy za sebou mají druhý den, sice se toho událo méně, ale také jsme byli svědky velkých přestupů.

Návrat ztraceného syna

Když Lars Boom v dresu Belkinu triumfoval na kostkách na Tour 2014, sáhla po něm Astana, která v etapě brala druhé a třetí místo. Letos na klasikách nepřesvědčil, loni byl na Roubaix čtvrtý a na Flandrech šestý, navíc se mu nedostávalo týmové podpory, proto po něm sáhl jeho bývalý zaměstnavatel, který nyní jezdí pod názvem LottoNL-Jumbo. Týmu se upsal do roku 2018.

FDJ také promluvilo

Francouzská sestava dnes potvrdila přestup hned tří jmen. Prvním je rozjížděč Alexandra Kristoffa – Jacopo Guarnieri, což je pro Katushu podstatná ztráta. Guarnieri podepsal kontrakt na jediný rok.

Druhým jezdcem, který v nové sezóně bude oblékat dres FDJ je Rudy Molard. Celou kariéru zatím spojil s Cofidisem. Molard je kvalitním závodníkem na celkové pořadí, ale bude spíše plnit roli domestika Thibautu Pinotovi. Ten se na něj bude moci spolehnout i v roce 2018.

Posledním jezdcem je nejlepší švédský časovkář současnosti Tobias Ludvigsson. Jeho bývalý tým – Giant – Alpecin – ho nechával spíše pracovat na rovinách, ale FDJ se časovkářsky zvedá a Ludvigsson by se mohl vytáhnout na této vlně.

Mladý talent z Albionu bude závodit v Americe

Další z mladých talentů na celková pořadí je Hugh Carthy, který doposud hájil barvy týmu Caja Rural. Svými výkony zaujal Jonathana Vaughterse, šéfa Cannondalu, aby s ním podepsal kontrakt na dva roky. Do povědomí veřejnosti se dostal letos v Katalánsku, kde porazil jezdce jako Aru, Pozzovivo, Rodríguez nebo Gesink a těsně před ním se v celkovém pořadí umístili třeba Froome, Zakarin nebo Bardet.

Francouzská klasikářská naděje jde do AG2R

Dalším talentem, který dnes získal smlouvu a postup do World Tour, se stal Rudy Barbier. Podle informací z Francie je to velká naděje na přední umístění na severských klasikách. Tým Roubaix Lille Métropole tak přijde o svoji největší hvězdu. Barbier podepsal do AG2R na dvě sezóny.

AG2R dnes také prodloužilo smlouvy s Mikaelem Chérelem, Hubertem Dupontem, Axelem Domontem a Janem Bakelantsem.

Nové spekulace

Dnes se objevili dvě nové spekulace o přestupech. Mike Teunissen by se mohl stěhovat z týmu LottoNL-Jumbo k sestavě Giantu. Druhá spekulace hovoří o přestupu časovkáře Matthiase Brändla z IAM do Treku.