Carpenter se po úniku dostal v Utahu do čela celkové klasifikace

nabor

Po dlouhém úniku se v cíli radoval Američan Robin Carpenter (Holowesko / Citadel P/B Hincapie Sportswear), který o 5 vteřin předčil svého kolegu z úniku Kubánce Rubena Companioniho. Peloton dojel se ztrátou více než dvou minut a tak se dnešní vítěz dostal i do čela celkové klasifikace.

Gregory Daniel (Axeon Hagens Berman) se pokusil o únik, ale vydržel v něm asi 3 kilometry. Velká aktivita jezdců však nenechala dlouho peloton odpočívat. Do úniku s dostali: Alex Howes (Cannondale), Joseph Rosskopf (BMC Racing), Julien Bernard (Trek – Segafredo), Christoper Jones (Unitedhealthcare), Gregory Daniel, Travis McCabe (Holowesko / Citadel P/B Hincapie Sportswear), Ruben Companioni (Team Jamis) a Benjamin Perry (Silber Pro Cycling). Poměrně početná skupina si vypracovala až 30vteřinový náskok, ovšem před stoupání na první vrchařskou prémii se zcela pozměnila.

K Howesovi, Jonesovi, Bernardovi a Companionimu se přidal Jon Hornbeck (Holowesko / Citadel P/B Hincapie Sportswear), Angus Morton (Jelly Belly P/B Maxxis) a Matteo Dal-Cin (Silber Pro Cycling).

První kopec byl ve znamení Mattea Dal-Cina, který ji vyhrál. Avšak stoupání neustávalo a čelní skupina měnila svoji tvář až se ustálila na sedmi jezdcích: Joseph Rosskopf, Daniel Jaramillo (Unitedhealthcare), Eddie Dunbar (Axeon Hagens Berman), Robin Carpenter (Holowesko / Citadel P/B Hincapie Sportswear), Ruben Companioni, Evan Huffman (Rally Cycling) a Matteo Dal-Cin. Tato skupina zvládla projet spurterskou prémií, kde byl nejrychlejší Carpenter. Pak se však všichni opět zařadili zpět do balíku.

Poslední pokus o únik učinil Robin Carpenter o chvíli později. K němu se přidal ještě Ruben Companioni a Frederic Brun (Fortuneo – Vital Concept). Posledně jmenovaný však tempu jeho parťáků nestačil, „svěsil nohy“ a zařadil se zpět do balíku. Ve dvou se to lépe táhne a tak si zbylá dvojice začala vytvářet pohodlný náskok. Na prémii druhé kategorie byla v pořadí Campanioni – Carpenter. Čtvrtým místem si zde pojistil dres por nejlepšího vrchaře Matteo Dal-Cin.

Vedoucí borci po sjezdu měli náskok sedm a půl minuty. Peloton v tu dobu tahala stáj Silber Pro Cycling, která měla ve svém středu vedoucího jezdce celkového pořadí Kristofera Dahla. Po projetí druhou dnešní spurterskou prémií, která byl na 103. kilometru, už měla vedoucí dvojice náskok pouze 6 minut.

Na čele pelotonu se k týmu Silber přidal i IAM, Trek – Segafredo či Cannondale, ale ani to nepomohlo. Náskok uprchlíků se sice snižoval, ale velmi pomalu. Již 5 kilometrů před cílem bylo jasné, že vedoucí dvojice se dnes popere o celkové prvenství a že Dahl se bude muset svlékat ze žlutého trikotu vedoucího jezdce.

Robin Carpenter nastoupil přibližně na posledním kilometru a svému sokovi z úniku Companionimu o několik vteřinek ujel. Kubánec jej nechal jet, protože se po dlouhé cestě spokojil i s druhým místem. Oba tento čin katapultoval na čelo celkové klasifikace.

Peloton po dvou minutách a sedmi sekundách dovedl do cíle Tavis McCabe, který měl v závěru ze spurterů nejvíce sil.

Video


 
[cyklostat id=“The-Larry-HMiller-Tour-of-Utah“ etapa=“2″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Utahu 2016, pořadí 2. etapy“]