Druhá etapa se stala kořistí Caleba Ewana

nabor

Caleb Ewan se stal vítězem druhé etapy Tour Down Under před svým týmovým kolegou Darylem Impeym a před Jayem McCarthym. Ewan se také stává novým lídrem závodu.

Únik byl takřka totožný jako v etapě první. Vydali se znovu do něj Will Clarke (EF Education First-Drapac), Nicholas Dlamini (Dimension Data) a Scott Bowden (Bennelong SwissWellness). Tentokrát je však ještě doplnil Jaimie Castrillo z Movistaru. Dlamini ovládl jedinou vrchařskou prémii celé etapy a navýšil tak svůj náskok v soutěži o puntíkovaný dres. Poté zpomalil a vrátil se do pelotonu. Clarke, který se díky bonifikačním sekundám z první etapy vyšvihl na celkové třetí místo, i dnes vyhrál jedinou rychlostní prémii a poté se vrátil zpět do pelotonu (Clarke však v závěru celé etapy nestačil tempu ostatních a z celkového pořadí vypadl). Trochu zvláštní situace nastala, když na Clarka zareagoval i Bowden tak, že zpomalil a i on se vrátil do hlavního pole. Vpředu tak zůstal osamocený Castrillo. Jedenadvacetiletý španělský závodník se rozhodl vydržet na čele co nejdéle a nakonec byl pohlcen necelých patnáct kilometrů před cílem.

Etapa do Stirlingu má tradičně klasikářský dojezd. Ostré tempo nevydržel vítěz včerejší etapy André Greipel a odpadl. Samotný závěr byl hodně hektický. Dobrou pozici si držel Peter Sagan. Právě Sagan nasadil ke spurtu jako jeden z prvních. Zatímco to Slovák zkoušel po pravé straně, nalevo mu konkuroval Daryl Impey. Nebyl to však nakonec ani jeden z nich. Za Saganem totiž číhal Caleb Ewan, který byl v závěru nejsilnější a v etapě zvítězil. Ewan se stává také novým lídrem závodu.

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott 4:03:55
2 Daryl Impey (JAR) Mitchelton-Scott
3 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
5 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
6 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
7 Gorka Izagirre Insausti (Špa) Bahrain-Merida
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
9 Luis León Sánchez (Špa) Astana Pro Team
10 Carlos Barbero Cuesta (Špa) Movistar Team