Driedaagse De Panne 3b: Durbridge ovládl časovku, Gilbert udržel celkové vedení

Luke Durbridge (Orica-Scott) získal vítězství v závěrečné etapě na Driedaagse de Panne. Druhý dojel o setiny Sylvain Chavanel (Direct Energie), třetí pak překvapivě Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin) který zaostal o pouhé 2 sekundy.

Trať dlouhá 14,2 kilometru vedla po naprosté rovině a závodníci jí doslova proletěli. Svou pověst skvělého časovkáře potvrdil Dubridge, ale ani ostatní se neztratili.

Philippe Gilbert (QuickStep Floors Cycling) jel i přes výrazný náskok na plný plyn, tak jak před startem sliboval. Získal celkové vítězství a ukázal vedení týmu skvělou formu, která se mu bude před Ardenskými klasikami nesmírně hodit. V konkurenci závodníků jako Julian Alaphilippe či Dan Martin nemá ani jezdec jako Gilbert roli lídra jistou.

Formu předvedl i Luke Durbridge, který je odhodlán stát se špičkovým klasikářem a v týmu Orica-Scott snad bude mít potřebnou podporu. Nezvykle dobře zvládli souboj proti času i spurtéři Alexander Kristoff a Marcel Kittel.

[cyklostat id=“Driedaagse-De-Panne-Koksijde“ etapa=“3b“ rok=“2017″ nadpis=“Driedaagse De Panne-Koksijde 2017, pořadí 3b. etapy“]