Do třetice Molano!


Domácí rychlík Juan Sebastián Molano (UAE Team Emirates) ovládl i třetí spurterský dojezd na domácím závodě Kolem Kolumbie. Tentokrát mu Álvaro Hodeg cestu za výhrou vůbec neulehčil, ale Molano byl na pásce těsně rychlejší. Pro třetí místo si dojel další Kolumbijec Jhonathan Restrepo (Androni Giocattoli).

Únik se v etapě tvořil hodně dlouho a až po více jak třiceti kilometrech odjela silná skupina ve složení Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec), Fabio Duarte, Robinson Chalapud (oba Team Medellín), Oscar Quiroz (Colombia Tierra de Atletas), Juan Pablo Suárez (EPM-Scott), Walter Pedraza (SuperGiros), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) a Bayron Guamá (výběr Ekvádoru).

Peloton jim nenechal náskok ani 4 minuty a podařilo se mu únik postupně zlikvidovat. Poté následovala obvyklá scenérie, kdy čelní pozice drželi především borci Deceunincku-Quick Step, následovaní týmem UAE.

Deceuninck ale zkusil zaskočit své soupeře a v posledním kilometru vypálil Julian Alaphilippe s Bobem Jungelsem na zadním kole. Povedlo se jim získat si drobný náskok, ale nedokázali ho využít.

Zezadu se totiž přiřítil Maxi Richéze, který rozjížděl Molana. Pozici za vítězem dvou etap si zvolil Hodeg a zkusil na svého soka vyzrát. K vítězství byl tentokrát nejblíže, ale stále to o centimetry nestačilo na suverénního Molana, který si ze tří spurtů odvezl tři vítězství.

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Juan Sebastián Molano UAE Team Emirates 4:06:00
2. Álvaro Hodeg Deceuninck – Quick Step ,,
3. Jhonathan Restrepo Androni Giocattoli ,,
4. Travis McCabe Israel Start-Up Nation ,,
5. Colin Joyce Rally Cycling ,,
6. Juan Rosales Canel´s Pro Cycling ,,
7. Richard Carapaz INEOS ,,
8. Edwin Ávila Israel Start-Up Nation ,,
9. Lars Saugstad Uno-X ,,
10. Diego Antonio Ochoa EPM-Scott ,,
35. Daniel Turek Israel Start-Up Nation ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Země Čas
1. Sergio Higuita EF Pro Cycling 15:31:47
2. Daniel Martínez EF Pro Cycling + 0:12
3. Jonathan Caicedo EF Pro Cycling + 0:14
4. Egan Bernal INEOS + 0:50
5. Richard Carapaz INEOS + 0:58
6. Freddy Montaňa EPM-Scott + 1:14
7. Aldemar Reyes EPM-Scott + 1:28
8. Gavin Mannion Rally Cycling + 1:30
9. Sergio Henao UAE Team Emirates + 1:31
10. Diego Antonio Ochoa EPM-Scott ,,
78. Daniel Turek Israel Start-Up Nation + 2:11

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (©2020): Tour Colombia 2.1: Molano secures third stage win in Zipaquirá, https://www.cyclingnews.com/races/tour-colombia-2-1-2020/stage-5/results/ (16. 2. 2020)