Dnes o trikoty, ale i o prosté přežití

nabor

Druhý ze dvou dnů v Alpách nabídne charakterem odlišnou podívanou oproti včerejšku. Etapa bude kratší, zato však takřka bez roviny. Vlna veder dosáhne vrcholu a roli bude hrát i řidší vzduch ve výškách nad 2000 metrů nad mořem.

Včera se mým predikcím dařilo. Nejen, že odpovídalo převídané počasí, ale bodovali také mí dueloví favorité Rodríguez, Feillu a Pinot.

Jak jsem již naznačil v úvodu – dnes bude opravdu pořádné vedro a hrozí už i první bouřky. To v situaci, kdy na vás čeká 65 kilometrů klasifikovaného stoupání, nejsou moc příjemné novinky.

Favorité dnešní etapy se shodují s těmi včerejšími, jen je třeba vzhledem k vývoji – bouchnutí Portea – připočíst Nieveho, ačkoli týmový manažer Brailsford změnu rolí nenaznačil, když řekl, že „po špatném dni prostě jdete a zkusíte to znova druhý den.“ Oba jezdci Sky mohou určitě myslet na etapové vítězství, popřípadě vyhlížet cestu do desítky. Mužem, který bude chtít útočit,  je Joaquim Rodríguez, a týmem, který má své plány s Rollandem či/a Voecklerem (popřípadě Gautierem a Rezou), je Europcar.

Jezdec, od něhož naopak čekám konzervativnější styl, je Valverde. Španěl už dopředu prohlašoval, že chce útočit, ale ne bezhlavě. A včera viděl, že Nibali v tuto chvíli nemá problém uviset a nastoupit. Pokud tedy někdo uspokojí doufání organizátorů, že závodit se bude už na Izoardu, budou to nejspíš Bardet s Pinotem, kteří po včerejšku mohou cítit jemnou frustraci. Sázkovým doporučením se dnes raději vyhnu, žádné zjevnosti kalibru včerejška nevidím.

Jeden z vrcholů Tour de France 2014 začíná v pravé poledne a cyklisté stráví v sedlech (v lepších případech) kolem pěti a půl hodin.