Dimension Data, UAE, Sunweb a Katusha znovu posilují

nabor

Týmy Dimension Data, UAE Team Emirates, Sunweb a Katusha-Alpecin i nadále posilují své řady. Zároveň nové smlouvy dostali jezdci AG2R a Quick-Step Floors.

Dva klasikáři do Dimension Data

Julien Vermote
Julien Vermote

Jihoafrický tým po návratu Louise Meintjese (z UAE) zpátky oznámil příchod dalších dvou závodníků. Prvním je severský klasikář Julien Vermote (Quick-Step Floors), který ve svém současném týmu nedostal příliš prostoru ukázat svůj potenciál. V novém působišti by se jeho role měla změnit na roli lídra čí spolulídra s Edvaldem Boassonem Hagenem.

 

Tom Jelte Slagter
Tom Jelte Slagter

Druhým závodníkem je ardenský klasikář Tom Jelte Slagter (Cannodale-Drapac) a je tak už pátým jezdcem (po Bettiolovi – BMC; Koreňovi – Bahrain-Merida; Formolovi – Bora-hansgrohe a Villelovi – Astana), který řady týmu opouští. Slagter by měl také získat roli lídra v novém působišti.

UAE má náhradu za Louise Meintjese

Dan Martin
Dan Martin

Poté co Jihoafričan pro příští rok opustí řady týmu UAE, získala sestava Spojených arabských emirátů do své sestavy jiné zářné jméno. Tím je Daniel Martin (Quick-Step Floors). Skvělý ardenský klasikář a šestý muž letošní Tour de France podepsal s týmem smlouvu na dva roky. Do hor k němu tým získal i zkušeného Australana Roryho Sutherlanda (Movistar).

Sunweb hlásí dvě posily

Edward Theuns
Edward Theuns

Tým Sunweb také hlásí nové posily ve svých řadách. Těmi se stali nadějný vrchař Louis Vervaeke (Lotto Soudal) a spurter Edward Theuns (Trek-Segafredo). Oba Belgičaníé podepsali dvouletoý kontrakt.

 

Skvělý časovkář do Katushy

Alex Dowsett
Alex Dowsett

Tým Katusha pro novou sezónu nalákal do svých řad další velké jméno světového pelotonu. Tentokrát je to časovkář Alex Dowsett (Movistar). Brit se tak zařadí po bok mistra světa v časovce Tonyho Martina a společně budou tvořit velmi důležité prvky, například při týmových časovkách, ve kterých Katusha zatím spíše zaostává.

Podpisy v AG2R a Quick-Stepu

Alexis Vuillermoz
Alexis Vuillermoz

Nových smluv se dočkali Mickaël Cherel, Alexis Vuillermoz a Gediminas Bagdonas (AG2R). V Quick-Stepu prodloužili Dries Devenyns a Tim Declercq.