Diego Ulissi zvládl kopcovitou etapu nejlépe a celkově vede

nabor

Poprvé v Turecku prověřily závodníky kopce. Jako nejsilnější se ukázal Diego Ulissi (UAE Team Emirates), který dokázal předčit Jespera Hansena (Astana Pro Team) a Daniela Martineze (Wilier Triestina – Selle Italia), čímž se dostal i do čela celkové klasifikace. V dobrém světle se předvedl i Leopold König (Bora – hansgrohe)

Čtvrtá etapa Kolem Turecka konečně zaručovala svým profilem napětí. Na 204,1 kilometrech byly rozesety tři horské prémie. Úvodní jednička nic neřešila, ale trojka a především závěrečné stoupání do cíle s prémií v podobě druhé kategorie už zaručovalo souboje jezdců, kteří si „rozumí“ s podobnými kopci.

Profil trati jasně ukazoval, že celkový lídr o své vedení dnes přijde, protože nepatří mezi jeho oblíbené.

Ihned na počátku ujela trojice – Davide Ballerini (Androni Giocattoli), Alessandro Tonelli (Bardiani CSF), Danilo Celano (Caja Rural – Seguros RGA), kterou se snažila pronásledovat další trojice závodníků – Alberto Cecchin (Wilier Triestina), Ludovic Robeet (WB Veranclassic) a Ferit Can Samli (Turecko).

Celano ukázal, že si chce vybojovat dres pro nejlepšího vrchaře a pro deset bodů si dojel poměrně suverénně.

Následoval dlouhý sjezd, ve kterém se snažily o dojetí vedoucích závodníků dvě stáje – Bora a UAE Team Emirates, ale odstup zůstával na třech minutách. Čím víc se blížila prémie třetí kategorie, tak je na čele střídala stáj Bardiani, která se snažila vyvést Maestriho k zisku bodů a zdramatizování boje o nejlepšího vrchaře. Vydatně jim v tom pomáhala další italská stáj Wilier Triestina.

Mirco Maestri (Bardiani CSF) nakonec získal 3 body za vítězství na prémii, ale druhý dojel Celano, kterému po této etapě připadl trikot nejlepšího vrchaře. Oba soupeři mají v tuto chvíli shodně 12 bodů.

O pořadí v etapě se rozhodovalo až v závěrečném kopci. Přibližně 3,4 kilometrů před cílovou páskou vyrazil z pelotonu Leopold König (Bora – hansgrohe). To bylo znamení pro další borce, ke zvýšení úsilí, čímž se balík i nadělil.

Na metě 2,5 kilometru před cílem byl český borec ještě ve vedení, ale už se blížil Diego Ulissi, Darwin Atapuma (UAE Team Emirates) a další. Stačilo jim dalších 200 metrů, aby Königa pohltili.

Černou práci na čele skupiny „oddřel“ další borec UAE Team Emirates Przemyslaw Niemiec. Dovezl celou skupinu i s Königem přibližně na 1,2 kilometru od pásky. Pak zaútočil Daniel Martinez, kterého se chytl Ulissi a Jesper Hansen, Fausto Masnada (Androni – Sidermec – Bottecchia) a Yonder Godoy (Wilier Triestina – Selle Italia).

Po 100 metrech zaútočil Masnada, ale nakonec vytuhl. Lépe to vypadalo s útokem Jespera Hansena, který si vytvořil několikametrový náskok na trojici Masnada, Ulissi, Martinez. Čtveřice dojela nakonec pospolu až 200 metrů před pásku, kde zaútočil Ulissi a nedal svým sokům žádnou šanci.

Vzhledem k tomu, že doposud vedoucí Sam Bennett (Bora – hansgrohe) dojel na 98. příčce se ztrátou více než 14 minut, tak o celkové vedení přišel. Pro další etapu se celkovým lídrem stal právě Diego Ulissi.

Leopold König byl klasifikován na 11. místě a výrazně si v celkové klasifikaci polepšil. František Sisr (CCC Sprandi Polkowice) dojel spolu se svými stájovými kolegy okolo 66. místa se ztrátou 9:18.

https://youtu.be/e8AAEvpAG-g

Pořádí 4. etapy

Pořadí Jméno Stáj Čas
1. Diego Ulissi UAE Team Emirates 5:36:03
2. Jesper Hansen Astana Pro Team 0:05
3. Daniel Felipe Martinez Poveda Wilier Triestina – Selle Italia 0:09
4. Fausto Masnada Androni – Sidermec – Bottecchia 0:11
5. Yonder Godoy Wilier Triestina – Selle Italia 0:17
6. Ildar Arslanov Gazprom – Rusvelo
7. Francesco Gavazzi Androni – Sidermec – Bottecchia 0:32
8. Gregor Mühlberger Bora – hansgrohe
9. Przemyslaw Niemiec UAE Team Emirates 0:34
10. Andrey Zeits Astana Pro Team 0:37

Celkové pořadí po 4. etapě

Pořadí Jméno Stáj Čas
1. Diego Ulissi UAE Team Emirates 19:00:50
2. Jesper Hansen Astana Pro Team 0:12
3. Fausto Masnada Androni – Sidermec – Bottecchia 0:24
4. Daniel Felipe Martinez Poveda Wilier Triestina – Selle Italia 0:29
5. Yonder Godoy Wilier Triestina – Selle Italia 0:30
6. Ildar Arslanov Gazprom – Rusvelo
7. Francesco Gavazzi Androni – Sidermec – Bottecchia 0:42
8. Gregor Mühlberger Bora – hansgrohe 0:45
9. Przemyslaw Niemiec UAE Team Emirates 0:47
10. Andrey Zeits Astana Pro Team 0:50