Démarova radost zastíněna těžkým pádem Marka Cavendishe

nabor

Arnaud Démare (FDJ) vyhrál svoji první etapu na Tour de France v kariéře. Pro tým FDJ to je první vítězství ve spurtu od roku 2003. Bohužel obrovská radost mistra Francie zapadla za události, které se odehrály před cílem. Nejprve přišel pád asi 1,5 kilometru před cílem, kde se na zemi octl i muž ve žlutém Geraint Thomas (Sky). Ovšem ve spurtu Peter Sagan doslova natlačil a nastrčil Marka Cavendisha na bariéru, dokonce si pomohl i loktem. Démare ve finiši porazil Sagana a Alexandera Kristoffa.

Dnešní čtvrtá etapa z Mondorf-les-Bains do Vittelu poznala jediného uprchlíka. Tím se stal Guillaume Van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert). Jeho maximálním náskok se zastavil na hodnotě těsně pod 13 minutami. Poté ho začaly spurterské týmy sjíždět a 16,8 kilometrů před cílem byl Belgičan pohlcen.

Poté začal boj týmů o pozice. Ten vyvrcholil potrháním pelotonu a velkým pádem 1,5 kilometru před cílem. V pádu skončil i muž ve žlutém Geraint Thomas. Naštěstí je jen trochu poškrábaný a může pokračovat.

Do spurtu se vůbec nedostal Marcel Kittel, který na čele měl své kolegy, včetně Zdeňka Štybara, ale muž v zeleném se ke svým kolegům nedokázal dostat. Ve výborné pozici byl André Greipel.

První začal spurt Nor Alexander Kristoff. Všichni ostatní zůstávali za Kristoffem, kolem kterého se přehnal Démare a snažili se i Bouhanni, Sagan a Cavendish z jedné strany kolem bariéry a prostředkem jel Greipel.

Těsně podél bariéry se snažil protáhnout Mark Cavendish, ale Sagan ho zavřel a natlačil na bariéru. Navíc mu do cesty ještě strčil loket a to nemohlo skončit jinak než tvrdým pádem.

Mezitím Arnaud Démare skvěle využil získané rychlosti a pozice a dojel si pro premiérovou výhru na Tour de France. Druhý dospurtoval Peter Sagan, třetí André Greipel a čtvrtý Nacer Bouhanni.

Brzy však přišla diskvalifikace a odsun pořadím až na 115. místo pro Petra Sagana. Více ve smolařovi dne.

Pořadí 4. etapy Tour de France 2017

# Jméno a tým Čas
1 Arnaud Demare (Fra) FDJ 4:53:54
2 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
5 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
6 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
7 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
8 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
9 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
10 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors

Průběžné pořadí po etapě

# Rider Name (Country) Team Čas
1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 14:54:25
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:12
3 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:00:16
5 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:25
6 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:00:30
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:32
8 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
9 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:00:33
10 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:00:34

9 KOMENTÁŘE

 1. Prasárna je,že kristian to komentuje,akoaj autor toho dementného článku.Pozrite si CAV špurty.

 2. Nevím co je to za odborníky v této komentáři ..Po vzhlédnutí kamerových fotek je jasná jedna věc…….Cavendish to opět zkoušel na Sagana svojí hlavou….zpravé strany— Sagan při záběru se vychýlil do prava a nastává nechtěná kolize .Cavendish jde do pádu… a v tom momentě… nastává obranná reakce Sagana vystrčení loktu to už Cavendish padal …….Spurt je Spurt je to natvrdo každý se dívá před sebe a chce vyhrát……Ten nablblej Anglán Cavendish lezl kam neměl .A vyloučení Sagana…….on je Slovák a tam ten chudák je Anglán ,,Politika peněz,,,,,, bohužel,,,,,,

  • Taky jsem jezdil zavody a nebyl jsem špatný. Pokud by panáček Philipe Märien věděl něco o cyklistice a nezabýval se pouze politikou, (mimochodem je členem Bloombergu) byl by viděl z kteréhokoli pohledu, že to Caven nezvládl a nezvládli to ani organizátoři, když mu do cesty kolem bariery dali mřížovaný kanál. Le zřejmé, že Caven se vyhýbal kanálu a dokonce on narazil do Sagyho. Následuje Cavyho pád a zároveň Sagyho vyrovnávání pomoci levé nohy a pravého ramene, nikoli lokte. Pokud se teď Caven dovoláva sportovního jednání, měl by přiznat barvu, jenže… je to obyčejná baba. No a že Slovák nemá proti Anglánovi nejmenší šanci na to už jsme si dávno zvykli – ať žije EU a její černošské kolonie z východní evropy.

 3. Ještě před loktem tam bylo rameno, takže kdyby to ustál, tak přišel jistící loket.
  Sagan byl můj oblíbený jezdec, ale tohle. to je fail.
  Způsobil mu zranení a mohlo být i hůře. Většina lidí píše, že to nebylo čisté takže uznávají zavinění Sagana. Znemožnil Cavendishovi pokračovat v závodě tak proč by měl on sám pokračovat.

  • sorry ale pozri spomalené video laket tam nebol, Cav sa na neho natlačil a neustál

  • Sa kukni lepsie a ividis ko to bolo. Nie je cisty ale na DNQ to urcite nebolo

Comments are closed.