David de la Cruz zaskočil favority ve třetí etapě Kolem Baskicka


David de la Cruz (Quick-Step Floors) těsně ovládl 3. etapu Kolem Baskicka po odvážném útoku na závěrečném kopci. Druhý dosprintoval 3 vteřiny za de la Cruzem Michał Kwiatkowski (Team Sky), třetí poté Jay Mccarthy z Bory-Hansgrohe.

Výrazně zvlněný profil etapy nahrával úniku, který se ale dlouho ne a ne vytvořit. Peloton nakonec nechal odjet skupinu 6 lidí Sergio Pardilla, Alessandro De Marchi, Stephane Rossetto, Matteo Montaguti, Jakob Fuglsang a Arnaud Courteille.

Velkou smůlu měli Alejandro Valverde (Movistar) a Simon Yates (Orica), poté co peloton konečně dostihl uprchlíky. Oba postihl defekt těsně před nájezdem do závěrečného kopce. Valverde se stihl do balíku vrátit, ale Yatesovi nedokázal pomoci zpět ani jeho týmový kolega Roman Kreuziger.

Klid zbraní

Závěrečné stoupání se sice odjelo ve vysokém tempu, ale nikdo z favoritů na celkové vítězství se ani nesnažil zaútočit. Jackpot tak vyhrál David de la Cruz, poté co přesně trefil ten správný okamžik 4 kilometry před vrcholem. Svůj skromný náskok si následně i přes značnou snahu Bory přivezl až do cíle

Dosavadní lídr závodu Michael Matthews z týmu Sunweb ztratil v etapě necelou minutu a novým vedoucím závodníkem se tak stal vítěz etapy David de la Cruz.

[cyklostat id=“Vuelta-Ciclista-al-Pais-Vasco“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Baskicka 2017, pořadí 3. etapy“]