Dalšímu spurtu se postaví do cesty bretaňské kopce


Po rovinách úvodních hromadných etap Tour de France 2018 přichází čas klasikářů. Dnes profil nabídne osm vrchařských bodů a dojezd, jenž stěží označit jinak než jako saganovský.

Startovní Lorient je světu znám výraznou měrou díky místnímu fotbalovému klubu, až do loňska prvoligovému. U jeho zrodu mimochodem ve dvacátých letech stál coby trenér Čech Josef Loquay. A neutralizovaná cesta z města dá na kopanou vzpomenout ještě jednou: projíždět se během ní bude Ploemeur, rodištěm bývalého francouzského reprezentanta Yoanna Gourcouffa, který právě dnes slaví 32. narozeniny. Pak se pojede přes 50 kilometrů při moři a 112 km od cíle, v terénu stále mírném, přijde sprinterská prémie.

Profil dojezdu 5. etapy Tour de France 2018 (Quimper)Tím ale rovina prakticky skončí. Vystřídá ji řada kopců klasifikovaných i neklasifikovaných, z nichž nejtěžší bude 45 km před dojezdem „trojka“ Côte de Menez Quelerc’h (3 km, 6,2 %). Vítězi nabídne dva body. Za pozornost ovšem stojí také vrchařsky nehodnocený bonusový sprint 12 km od cíle. 700 metrů, 9 %. Právě tady může opravdu začít bitva o etapovou výhru. Ta se rozhodne v Quimper, centru departmentu Finistère. Poslední kilometr má průměr 4,8 % s kratičkou cílovou rovinkou po zatáčce na levou ruku.

5. etapa profil Tour de France 2018Peter Sagan je dnes neoddiskutovatelným favoritem číslo jedna. Etapa je nicméně také cílem Michaela Matthewse a aktivní obranu vedení čekejme od Grega Van Avermaeta. Démare, Colbrelli i Gaviria patří ke spurterům, pro které by závěr nemusel být příliš. Posílit pozici v týmové hierarchii by případnou výhrou mohl Alejandro Valverde.

Vsadí Trek na Stuyvena, nebo Degenkolba? Dostane ve Sky volnou ruku Kwiatkowski? A kdo z tria Quick-Stepu Gilbert (5 sekund), Jungels, Alaphilippe (7 sekund) se ocitne nejblíže žlutému dresu? To jsou další z otázek, na něž dostaneme odpověď.

Pátá etapa Tour de France 2018 začíná ve 12:20 (nultý kilometr ve 12:40). Sprinterská prémie kolem 14:50, o bonusové sekundy se pojede zhruba v 17:15. Dojezd organizátoři odhadují na půl šestou.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku nebo pošlete SMS ve tvaru

  • WT mezera 5 mezera TŘI JMÉNA NEBO ČÍSLA JEZDCŮ mezera VAŠE JMÉNO
  • Startovní listina Tour de France
  • Vše pošlete na číslo +420 733 676 633 . Cena dle tarifu operátora.