Bojovník vs. smolař 4. etapy: Keirsbulck vs. Zakarin

nabor

Dnes jsme se neshodli s francouzskými organizátory a zvolili jsme jiného bojovníka 4. etapy Tour de France než oficiálního – Francouze Jerome Cousina (Direct Energie), který byl také součástí úniku jako ten náš. Jako smolaře dnes vidíme Ilnura Zakarina, který zaznamenal největší propad v celkovém pořadí.

Bojovník etapy: Guillaume Van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert)

Wanty-Groupe Gobert se na Tour de France ukazuje v dobrém světle. Dion Smith poveze již třetí etapu puntíkovaný dres a Guillaume Van Keirsbulck byl dnes vyslán do čtyřčlenného úniku, který si nakonec vypracoval náskok k osmi minutám.

Tato čtveřice si vedla velmi dobře, ale nakonec byla před cílem dopadena. Ovšem měla právě našeho bojovníka. Zatímco tři uprchlíci se bez boje nechali pohltit, náš bojovník pokračoval ze všech sil ještě o pár stovek metrů dále.

Smolař etapy: Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin)

Ilnur Zakarin byl součástí hromadného pádu 5 kilometrů před cílem. Zatímco Rigorberto Uran (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale) se pomocí svých kolegů dokázal vrátit zpět do pelotonu, Ilnur Zakarin to zřejmě i kvůli následným technickým potížím nezvládl a dojel minutu za hlavním polem.