Další valencijská zvlněná etapa, další šance pro uprchlíky

nabor

Charakter šesté etapy Vuelty 2017 bude do velké míry podobný jako tomu bylo včera. Jediným podstatným rozdílem je rovinatý dojezd, který uvidí Sagunt.

Profil 6. etapy Vuelta 2017Peloton se dnes posune lehce na jih, zůstane však na jihovýchodním okraji Iberského pohoří, které bude testovat výkonnost závodníků ještě zítra. Rozhodující pasáže se tentokrát odehrají v Serra Calderona. V krajině skal, jeskyní a olivovníků najdeme „trojku“ Puerto del Oronet (6,4 km, 4 %, začátek 68 km od cíle) a druhou kategorii Puerto del Garbí (9,3 km, 5,1 %, start 45,7 km od cíle).

Puerto del Garbí - závěrečná prémie 6. etapy Vuelty 2017Obě stoupání jsou nepravidelná, ale zejména středové pasáže Garbí (1,5 km s průměrem 12,7 % a maximem 22 %) zasluhují pozornost. Podobně arytmický je i sjezd, který částečně kopíruje klesání z předešlé prémie. Rovné závěrečné kilometry zpestří především kruhové objezdy, poslední prudká zatáčka přijde 750 m od pásky. Jméno cílového města Saguntu zapsal do historie Hannibal, který jej osm měsíců obléhal a roku 219 př. n. l. dobyl. Pro Řím šlo o impuls k zahájení druhé punské války, během níž bylo zmařeno přes 600 tisíc životů.

Dnes si může Sagunt užívat kratochvil doby míru a těšit se na, věřme nekrvavou, cyklistickou bitvu. Zklamání ze včerejška by mohl, ať už z úniku či pelotonu, zahnat Alaphilippe, případně pomoci k úspěchu parťákům Jungelsovi či Trentinovi. Rojas, Dennis, Oss, Andersen, Roux, Lobato či Gonçalves jsou další, kterým mohou vyhovovat oba scénáře. Vyloučeno není ani to, že prémie zdárně přejede Theuns nebo Cort.

Agresivní přístup k této etapě lze očekávat od jezdců typu Atapumy, Fraileho, De Gendta, Bilbaa, Eikinga či Skujiņše. Na opačném konci spektra stojí Modolo, asi nejtypičtější spurterský specialista na Vueltě, který by pro úspěch potřeboval skvělé nohy a silnou týmovou podporu.

Šestá etapa Vuelty 2017 začne ve 12:26. Kolem čtvrté by měl únik projíždět předposlední prémií Puerto del Oronet, na které už bude jasněji o tom, kdo bude moci reálně pomýšlet na výhru. Pouhých 8,2 km a asi 11 minut od cíle najdeme spurterskou prémii. Přenosy tradičně od 15:00, dojezd opět kolem 17:40.

Tipněte si vítěze dnešní etapy v soutěži na našem Facebooku!