Další těžký dojezd otestuje Fernándeze


Čtvrtá etapa Vuelty by mohla být vůbec první, v níž neuvidíme změnu lídra celkového pořadí. V cestě stojí „dvojka“ Mirador Vixía de Herbeira a strategie Movistaru pro náročné finální stoupání.

Profil 4. etapy VueltyZ Betanzos vyrazí peloton Vuelty do zatím nejteplejšího dne závodu a dostane se na samý severozápad Španělska, respektive Galicie. Zvlněný terén poskytne trochu volnosti úniku, klíčový pro favority bude až samý závěr. Mirador Vixía de Herbeira má 11,2 km a 4,8 %, což nevypadá zle, jenže do průměru se započítává i středová klesající pasáž. Průměr posledních čtyř kilometrů je přes 7 %.

Cílová osada San Andrés de Teixido je pitoreskním místem. Mísí se v ní keltské a křesťanské tradice a je spojována s mocnými spirituálními silami. Konají se sem svaté poutě a zanedlouho, 8. září, tu proběhne každoroční festival smrti. Kdo ves, zbudovanou ve stylu přímořské gotiky, navštíví, může se prý dočkat vykoupení duše a příštího života třeba v těle ještěrky.

Těžko říci, zda takovými ambicemi disponují Alejandro Valverde, Chris Froome či Esteban Chaves, po včerejším výkonu však patří k hlavním favoritům etapy. Uvidíme, zda skvělý výkon dokáže zopakovat „červený“ Rubén Fernández.

Velmi pravděpodobné je, že o vítězství se bude s to utkat i někdo ze včera mírně zaostávajících – ať už Quintana, Contador či Brambilla. Pro jiné, zejména Kruijswijka, by etapa mohla představovat klíčovou nápovědu ohledně možností v závodě. Umístění v top 10 bude hájit Leopold König.

Start etapy: 13:14. Tento čas je také limitem pro odesílání tipů do naší facebookové soutěže. Začátek živého vysílání i dojezdu zůstává na 15:00, respektive 17:30.