Cyklistika v hájemství biatlonu. 17. etapa míří do Anterselvy

nabor

Až do víkendu by čelo celkového pořadí nemělo doznat výraznějších proměn. Jenže o překvapení není na letošním Giru nouze. Možná jedno přinese dnešní dojezd na prémii třetí kategorie, 5,5 kilometrů s průměrem 6,9 %.

Trasa Giro d’Italia 2019 se ocitá na samém severu. Unavená těla prostá každého zbytného gramu tuku prověří teploty v cíli na úrovni včerejšího Mortirola. Pojede se přes Bolzano, výspu italského hokeje, která loni oslavila titul z EBEL ligy, do domova biatlonu. V Jižním Tyrolsku mu neřeknou jinak než Antholz; němčina i století od poválečné anexe dominuje. Milují tu hlavně svá „W“: dvojka Wierer – Windisch pochází ze sousedního Brunecku. Dnes však tifosi budou mít své hlasivky jen pro Nibaliho.

Anterselva - profil závěrečného stoupání 17. etapy Giro d'Italia 2019Již vcelku tradičně uvidí první etapová padesátka neklasifikované stoupání: 11,1 km do 5,1 % na 42,7. kilometr. Kategorizovaná bude až „čtyřka“ Elvas (3,4 km, 7,6 %), pod níž 72,1 km od cíle dojde na sprinterskou prémii. Pak „trojka“ Terento (6,6 km, 7,6 %, mírnější úvod i závěr), 28 km od cíle bonifikační prémie a nájezd pod cílovou třetí kategorii. Čtyři kilometry míří do 8,5 %, závěrečný kilometr je mírný. Dojíždět se bude přímo v Südtirol Areně, která za 259 dní bude hostit biatlonové mistrovství světa.

17. etapa Giro 2019

Deset vteřin pro vítěze dnes týmům favoritů asi nebude stát za námahu. Etapy pro únik zkusí využít borci z Ineosu (Dunbar, Sosa, Henao). Do formy se dostávají Hindley a Chris Hamilton, EF může vsadit na Carthyho či Kangerta. Štěstí by mohli zkusit také Madouas, Brambilla, Conti, Lucas Hamilton nebo O’Connor.

Zvednout se po dalším z méně podařených výkonů bude chtít Simon Yates. Podobně bude uvažovat Majka. Nibali by mohl znovu otestovat Carapaze s Landou. O růžovou naději dál bojuje i Roglič.

Sedmnáctá etapa Giro d’Italia 2019 startuje ve 12:25. Sprintovat o bramboříkové body se bude kolem třetí, bonifikační sprint kolem čtvrt na pět. Přenosy jako obvykle, zhruba od 13:15.

Soutěž