Čtyři „jedničky“ a sjezd: padne dnes rozhodnutí?

nabor

Jen šest vteřin ztrácí Aru na Dumoulina (tedy pokud nakonec nedostane penalizaci za postrčení od Sáncheze), ten však působí nezlomně. Dnešní „zrcadlová“ etapa se dvěma kopci jetými z obou stran nejspíš rozhodne.

Peloton Vuelty se už blíží Madridu a ve 20. etapě dojede na jeho předměstí, do Cercedilly. Horské městečko uvidí možná vůbec nejtěsnější finiš Grand Tour v historii. Na programu budou čtyři „jedničky“, které jsou opět dlouhé a relativně pozvolné. Nicméně s maximem v 1860 metrech je dnešní etapa jedinou čistě horskou v posledním týdnu. Trasa vede nejprve do Cercedilly, z ní na Puerto de Navacerrada, po rovince na Puerto de Cotos, z něj dolů do Rascafríe, vzhůru na Puerto de la Morcuera. Opačný směr volí etapa ve své druhé polovině, když končí po zdolání Morcuery a sjezdu do Rascafríe, kde bude na programu sprint (včetně až tří bonusových vteřin), stoupáním na Puerto de Cotos a klesáním z Puerto de Navacerrada dolů do Cercedilly. Cílová rovinka má po neříjemné zatáčce jen 250 metrů a stoupá.

Mraků dnes podstatně přibyde. Bude oblačno a teploty se budou pohybovat kolem dvaceti

profile-20

Budou to velké šachy. Aru musí útočit. Ztrácí šest vteřin, může ztrácet více, ale podle posledních zpráv jury nakonec nesáhne k trestu za včerejší incident. I pokud by však získal drobný náskok, vyhráno mít nebude, protože Dumoulin může zítra minimálně vteřinu uspurtovat. Samozřejmě půjde i o další místa, těsná je zejména situace kolem 6. – 8. (Valverde, Chaves, Moreno) a skočit do desítky zkusí na úkor Meintjese Pozzovivo.

Těžko říct, jaké jsou dnes šance úniku. Od Astany by bylo stejně tak zbabělé nejít po bonusových vteřinách jako naivní riskovat sprinterský duel s Dumoulinem. V klidu už je Omar Fraile. Dnešních 40 bodů je méně než jeho náskok ve vrchařské kompetici a Baska tak čeká příjemná povinnost etapu pouze dojet v limitu

20. etapa Vuelty 2015 odstartuje ve 12:47. Přenos tentokrát bude delší, třeba Eurosport se připojí už po druhé odpolední. Dojezd zůstává načasován kolem 17:40.