Čtvrtou etapu na San Juanu ovládl opět Gaviria

nabor

Čtvrtým dějstvím pokračoval argentinský závod Kolem San Juanu. Podruhé se z etapového vavřínu radoval člen stáje Quick-Step Floors Kolumbijec Fernando Gaviria, který v závěřečném spurtu nedal svým konkurentům žádnou šanci.Čtvrtá etapa závodu Vuelta a San Juan nás zavedla do malého městečka San Martín. Celá trať měřila 160,5 kilometru a její profil byl klasifikován jako rovinatý.

Do úniku se dostalo poměrně početná skupina, jejíž složení bylo následující:  Alan Ramirez (Municipalidad de Rawson), Nicolás Naranjo (Virgen de Fatima), Gerardo Tivani (Municipalidad de Pocito), Pablo Anchieri (Uruguay), Francisco Montes (Asociacion Civil Mardan), Héctor Rangel (Mexico), Juan Molina (Argentina), Emiliano Ibarra (Sep-San Juan), Santiago Espíndola (Los Cascos Esco-Agropla), Edison Bravo (Chile)‬ a Ricardo Julio (Municipalidad de Pocito). K vedoucí skupině se po několika kilometrech připojila ještě dvojice Leonardo Rodríguez (Asociacion Civil Mardan) – Daniel Lucero (Municipalidad de Rawson).

Borci na čele si vypracovali náskok více než 5 minut, který se pomalu začal vytrácet. Je sice pravdou, že ještě 30 kilometrů před cílem byl náskok vedoucí skupiny okolo tří minut, ale nakonec se rozplynul úplně, a to přesně 5 kilometrů před cílem.

Nakonec se tedy celá etapa zúžila na boj spurtérů. Stáj Ettix rozjela vláček pro svoji hvězdu Fernanda Gaviriu, kterému visel na zadním kole Elia Viviani (Itálie). Oba jezdci spolu svedli velmi vyrovnaný boj, který skončil asi 10 metrů před cílovou páskou, kde bylo jasné, že kolumbijský cyklista vyhraje. Třetí dojel Nicola Ruffoni (Bardiani – CSF).

https://www.youtube.com/watch?v=8iqWWL9wj1g

P. Jméno Čas
1 Fernando GAVIRIA RENDON 3:34:44
2 Elia VIVIANI 0
3 Nicola RUFFONI 0
4 Manuel BELLETTI 0
5 Luke KEOUGH 0
6 Andrea GUARDINI 0
7 Carlos Eduardo ALZATE ESCOBAR 0
8 Marco COLEDAN 0
9 Laureano ROSAS 0
10 Ramunas NAVARDAUSKAS 0