Čtvrtou etapu kolem Utahu ve spurtu vyhrál John Murphy

nabor

Čtvrtá, poměrně rovinatá etapa závodu Kolem Utahu skončila hromadným spurtem. Nejrychlejší nohy ukázal Američan John Murphy (Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear). V úniku dnes se představil i jediný Čech v závodu – Daniel Turek (Israel Cycling Academy).Čtvrté pokračování závodu v Utahu měřilo 199 kilometrů. Start i cíl byl situován do South Jordan City. Profil závodu měl nasvědčovat buď úspěšnému úniku nebo hromadnému dojezdu.

I přestože bylo úmorné vedro a foukal nepříjemný vítr, tak se jezdci pokoušeli o úniky. Ale v prvních 90 minutách závodu stáj Rally Cycling tvrdě kontrolovala peloton a žádný únik se nevytvořil.

Přibližně po 60 kilometrech se ojevila šance pro Gonzala Serrana (Caja Rural-Seguros RGA) a Lorenzo Rota (Bardiani CSF), ke kterým se přidali ještě Marco Zamparella (Amore & Vita), Taylor Sheldon (Jelly Belly-Maxxis), Daniel Turek a Brian McCulloch (Elevate-KHS).

Zpočátku šestice spolupracovala vzorně a postupně si vytvářela poměrně vysoký náskok, která narostl až na rozdíl 5:43, v tu doby již Rota virtuálně vedl.

Po obrátce zpět do South Jordan City do toho šlapala Rally Cycling co to dalo, ale náskok se smrskl pouze na 4:40, do cíle chybělo 47 kilometrů.

Poté přišel první rozkol mezi uprchlíky, zatímco Rota se pokoušel odjet, tak McCulloch a Turek svěsili nohy. Skupina se ještě několikrát sjela, ale na závěrečný útok dua Rota – Serrano již nezareagoval nikdo.

Popředí pelotonu převzali spurterské týmy, které měli na etapě eminentní zájem. Odpadlá čtveřice byla rychle pohlcena. Vedoucí duo vzorně spolupracovalo i nadále, ale náskok se snižoval. 13 kilometrů před cílem byl už jen pouhých 30 vteřin.

Vedoucí borci ujeli ještě 3 kilometry, vzájemně si pogratulovali ke spolupráci a pohltil je rychle „supící“ balík. To bylo náznakem toho, že se bude spurtovat.

V cílové rovince zahájil spurt tým UnitedHealthcare Pro Cycling pro svého rytíře Travise McCabe, ale jeho nástup nevyšel, když se přes něj přehnalo několik jeho soupeřů. Jako první v cíli se objevil John Murphy, následovaný Alfredem Rodriguezem Victoriou (Elevate – KHS Pro Cycling). Třetí dojel Mihkel Raim (Israel Cycling Academy). Průměrná rychlost vítěze byla 45,98km/h.

Pořadí čtvrté etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear 4:22:23
2 Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate – KHS Pro Cycling
3 Mihkel Raim (Est) Israel Cycling Academy
4 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
5 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
6 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
7 Ulises Alfredo Castillo (Mex) Jelly Belly-Maxxis
8 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
9 Pier-Andre Cote (Can) Silber Pro Cycling
10 Fabio Calabria (Ita) Team Novo Nordisk

Celkové pořadí

# Rider Name (Country) Team Result
1 Robert Britton (Can) Rally Cycling 13:15:55
2 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:26
3 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly-Maxxis 0:00:28
4 Kyle Murphy (USA) Cylance Cycling 0:00:34
5 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:38
6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:44
7 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:58
8 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear 0:00:59
9 Jonny Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:00
10 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 0:01:02